Blue Origin здійснила успішне пропалення другого ступеня ракети New Glenn

Компанія Blue Origin провела успішне пропалення другого ступеня ракети New Glenn. Це є важливим етапом на шляху до її першого польоту, який планується здійснити в листопаді.

Пропалення другого ступеня ракети New Glenn. Джерело: Blue Origin

Пропалення тривало 15 секунд, ознаменувавши перший раз, коли інженери керували апаратом як інтегрованою системою. Мета випробування полягала в перевірці взаємодії між підсистемами другого ступеня, двома встановленими на ньому двигунами BE-3U і наземними системами управління.

Крім того, було успішно продемонстровано роботу трьох ключових компонентів. Йдеться про системи управління герметизацією баків і управління вектором тяги, а також перевірку послідовності запуску і вимикання систем BE-3U. Вони можуть бути перезапущені до трьох разів протягом польоту.

Ракета New Glenn має двоступеневу конструкцію. Її висота становить 98 метрів, діаметр — 7 метрів. Ракета зможе виводити до 45 тонн вантажу на низьку орбіту і до 13,6 тонни вантажу на геостаціонарну орбіту. Перший ступінь New Glenn оснащений сімома двигунами BE-4, що працюють на суміші метан-кисень. Він є багаторазовим і після відділення приземлятиметься вертикально. Як посадковий майданчик буде використовуватися баржа в океані.

Ракета New Glenn на стартовому майданчику мису Канаверал. Джерело: John Kraus

Другий ступінь New Glenn зможе здійснювати складні, високоенергетичні маневри на низькій навколоземній, середній навколоземній і геосинхронній орбітах. Його висота становить 26,8 метра, діаметр — 7 метрів. Кожен із двох встановлених на ній двигунів BE-3U, спочатку був розрахований на тягу у вакуумі до 711 кН. Однак під час випробувань вони продемонстрували тягу в 769 кН. Це робить їх одними з найефективніших водневих двигунів за співвідношенням тяга/вага за всю історію космонавтики.

Наразі дебютний запуск New Glenn запланований на листопад 2024 року. Вона виведе на орбіту прототип орбітального транспортного засобу Blue Ring.

За матеріалами Blueorigin

Підйом із глибини: SpaceX потай підняла з морського дна фрагменти Starship
Ілон Маск озвучив дату першої пілотованої подорожі на Марс
Blue Origin здійснила успішне пропалення другого ступеня ракети New Glenn
Земля поруч із Фобосом: Curiosity зробив унікальний портрет із відстані 225 млн км
Астронавт МКС зняв захопливий таймлапс комети Цзицзіньшань-ATLAS
Алгоритм марсохода розповів науковцям, що відбувається насправді
Прототип китайської багаторазової ракети Nebula- розбився під час посадки
Атмосфери екзопланет можуть «ховатися» від дослідників
Приєднуйтесь до NASA Space Apps Challenge та отримайте шанс поїхати до США і створити власний стартап!
Сніг і зелене кільце: супутник NASA зазнімкував «новозеландську Фудзі»