Blue Origin утилізує корабель для посадки перших ступенів

Компанія Blue Origin відмовилася від наміру використовувати судно Jacklyn для посадки перших ступенів ракети New Glenn. Корабель вже відбув із порту Пенсаколи (Флорида), де він провів останні кілька років, до порту Браунсвіль (Техас). Судячи з наявних документів, там він буде утилізований та розібраний на металобрухт.

Корабель Jacklyn. Джерело: wikipedia.org

У 2018 році Blue Origin купила у європейського поромного оператора Stena Lin вантажний корабель Stena Freighter. Було оголошено, що він пройде модернізацію на верфях Пенсаколи, після чого використовуватиметься для посадок перших ступенів ракети Blue Origin. У грудні 2020 року, власник Blue Origin, Джефф Безос навіть провів спеціальну церемонію перейменування корабля у Jacklyn, на честь своєї матері. Тоді ж повідомлялося, що переобладнання корабля буде завершено за рік.

Однак, якщо не брати до уваги дрібних підготовчих робіт, Blue Origin так і не розпочала модернізацію судна. Нещодавно представники компанії визнали, що розглядають інші варіанти використання судна. Також повідомляється, що судно залишило порт приписки та вирушило до порту Браунсвіля. За даними американської преси, яка отримала доступ до документів верфі, там Jacklyn буде утилізоване. За іронією долі, порт знаходиться неподалік полігону у Бока-Чика, що є основним випробувальним центром SpaceX.

Також повідомляється, що замість використання великих кораблів, Blue Origin вирішила застосовувати для посадки ступенів, невеликі автономні баржі на кшталт тих, що використовує SpaceX. За деякими даними, Blue Origin вже звернулася до тієї ж компанії, що свого часу виконувала аналогічне замовлення для SpaceX.

Ракета New Glenn є власною розробкою Blue Origin. За заявою компанії, вона зможе виводити до 45 тонн вантажу на низькі орбіти (ННО) та до 14 тонн на геоперехідні. Перший ступінь ракети буде багаторазовим, у майбутньому Blue Origin розраховує також створити багаторазову версію другого ступеня. Спочатку експлуатація New Glenn мала розпочатися ще у 2020 році, але ці терміни неодноразово змінювалися. На цей час, перший пуск нової ракети намічений на 2023 рік.

За матеріалами https://www.teslarati.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine