Blue Origin 29 серпня здійснить перший запуск New Shepard після інциденту в травні

Blue Origin нарешті з’ясувала, що сталося з парашутом ракети New Shepard 19 травня цього року. Він не розкрився, але в цілому політ був успішним. Наступний старт запланований на 29 серпня.

Blue Origin з'ясували, що сталося із парашутом  New Shepard
Blue Origin з’ясувала, що сталося з парашутом New Shepard. Джерело: New Shepard

Нова місія New Shepard

Компанія Blue Origin оголосила 23 серпня, що запланувала наступний запуск New Shepard, NS-26, не раніше ніж 29 серпня. Старт корабля з космодрому компанії в Західному Техасі запланований на 9 ранку за східним часом.

Цей політ стане першим для New Shepard після місії NS-25 19 травня. Хоча та місія була успішною, один із трьох парашутів, використаних капсулою екіпажу під час спуску, не розкрився повністю. Компанія тоді зазначила, що капсула розрахована на приземлення лише з двома парашутами.

«Ми визначили безпосередню причину проблеми, що спостерігалася на NS-25, і впровадили коригувальні дії, які будуть застосовані до нашого наступного польоту, — йдеться в заяві Blue Origin, опублікованій 23 серпня для SpaceNews. — Наше розслідування показало, що самі парашути були номінальними й правильно упаковані. Ми зосередилися на системі, яка переводить парашути зі стану закріплення у стан розкріплення, яка не функціонувала належним чином на одному з трьох парашутів на NS-25».

Blue Origin не уточнила, в чому саме полягала проблема з системою розкриття парашутів і які заходи були вжиті для її усунення. Компанія заявила, що капсула може безпечно приземлитися лише з одним парашутом «і має додаткові функції безпеки й надмірності завдяки нашій системі м’якої посадки та конструкції сидінь екіпажу».

Після інциденту з парашутом Blue Origin поінформувала NASA, оскільки її парашути використовують компоненти, подібні до тих, що й на комерційних кораблях, таких як CST-100 Starliner компанії Boeing, який на той час готувався до запуску в межах місії з льотних випробувань екіпажу (CFT).

На брифінгу 31 травня, присвяченому CFT, Стів Стіч, керівник програми комерційних екіпажів NASA, сказав, що під час польоту New Shepard лінія, яка обмежувала розкриття парашута, не була перерізана, як передбачалося, і таким чином не давала йому розкритися далі. Він сказав, що хоча в парашутах Starliner використовується аналогічний розріз, під час випробувань не було виявлено жодних проблем із ним.

Пілотований політ New Shepard

NS-26 стане другим польотом New Shepard  з екіпажем після більш ніж півторарічної перерви, спричиненої відмовою двигуна під час польоту New Shepard з єдиним корисним навантаженням у вересні 2022 року. У грудні 2023-го New Shepard здійснив ще один політ із корисним навантаженням, а в травні відновив пілотовані польоти з NS-25.

Компанія оголосила склад екіпажу NS-26 із шести осіб місяць тому. Серед тих, хто полетить у космос — Роб Ферл, професор Університету Флориди й прихильник комерційних суборбітальних досліджень, який проводить експерименти, що фінансуються NASA, під час польоту.

Ще одна людина, яка летить на NS-26, — Карсен Кітчен, 21-річна студентка Університету Північної Кароліни й донька попереднього учасника програми New Shepard Джима Кітчена. Blue Origin заявила, що вона стане наймолодшою жінкою, яка перетне лінію Кармана — 100-кілометрову висоту, умовну межу космосу.

Серед інших пасажирів NS-26 — Ніколіна Елрік, філантропка і підприємиця; Юджин Грін, фахівець у сфері нерухомості та фінансів; кардіолог і доцент Університету Вандербільта Ейман Джахангір, чий політ спонсорувала криптовалютна група MoonDAO; а також Ефраїм Рабін, американо-ізраїльський бізнесмен і філантроп.

За матеріалами spacenews.com

Мультихвильова краса: Hubble зазнімкував галактику із зоряними яслами
Екіпаж Polaris Down повернувся на Землю
Гучне мовчання: Boeing несподівано зачаївся після повернення Starliner на Землю
Як у Сатурна: в ордовицькому періоді у Землі були кільця
«Маленькі червоні цятки» раннього Всесвіту залишаються загадкою для науковців
Гравітаційні аномалії розповіли, що ховається під поверхнею Марса
Космічний оркестр: астронавтка Сара Гілліс зіграла мелодію з «Зоряних війн»
«Зіткнення» із зорею-прибульцем назавжди змінило образ Сонячної системи
Ми можемо знайти інопланетян, якщо уявимо себе в майбутньому
Астрономи довго шукали маленьку чорну діру і нарешті знайшли