Блакитна перлина: зонд, що прямує до Місяця, зазнімкував Землю

Компанія Intuitive Machines опублікувала знімки, зроблені зондом Odysseus незабаром після запуску. На них можна побачити нашу планету.

Знімок Землі, зроблений зондом Odysseus. У кадрі також можна побачити другий ступінь ракети Falcon 9. Джерело: Intuitive Machines

Odysseus був запущений 15 лютого 2024 року ракетою Falcon 9. На деяких зі зроблених апаратом знімках можна побачити її другий ступінь. Але все ж, найбільшу увагу привертає наша планета. Вона має вигляд справжньої блакитної перлини, розташованої посеред безкрайньої чорноти космосу. У приціл камери Odysseus потрапила та частина Землі, де розташована Австралія.

Знімок Землі, зроблений зондом Odysseus. Джерело: Intuitive Machines

Згідно з повідомленням Intuitive Machines, після відділення від ракети, Odysseus успішно активував двигуни, виконавши необхідний маневр. Якщо все пройде за планом, 21 лютого зонд вийде на 100-кілометрову кругову орбіту навколо Місяця. Уже наступного дня він спробує здійснити посадку. Odysseus має сісти в 24-кілометровий кратер Малаперт А, розташований приблизно за 300 км від південного полюса супутника. Недалеко від нього розташований т. зв. масив Малаперта, чию вершину розглядають як одне з можливих місць посадки експедиції Artemis III.

Знімок Землі, зроблений зондом Odysseus. Джерело: Intuitive Machines

У разі успіху місії Intuitive Machines стане першою приватною компанією, якій вдалося вирішити завдання посадки на Місяць. Розрахунковий час роботи Odysseus на місячній поверхні становить сім днів.

Селфі зонда Odysseus. Джерело: Intuitive Machines

На борту апарата розміщено дванадцять вантажів. Шість із них є власністю NASA, шість надані приватними замовниками. Докладніше про них і технічний устрій Odysseus можна дізнатися з нашої статті.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine