Дві третини уламків, які утворилися внаслідок випробування росіянами протисупутникової зброї у листопаді минулого року, зійшли з орбіти. Однак останній із них перестане бути небезпечним тільки 2033 року.
США продовжують відстежувати результати випробування
На конференції Advanced Maui Optical and Space Surveillance Technologies (AMOS) 28 вересня виступив Дешон Хатчисон, аналітик 18 ескадрильї Космічних сил США. Він повідомив, що більшість уламків, які утворилися під час знищення росіянами власного неробочого супутника «Космос 1408» у листопаді минулого року, вже зійшла з орбіти.
Росіяни вирішили використати «Космос 1408» для демонстрації можливостей знищувати ворожі апарати на орбіті. Однак купа уламків, спричинена цим випробуванням, створила небезпеку для всієї орбітальної інфраструктури, включно з супутниками найближчого партнера рф Китаю. Через це США ініціювали процес повної заборони протисупутникової зброї.
Тоді ж 18 ескадрилья Космічних сил США почала відстежувати уламки. За словами Хатчисона, її фахівці вже набули деякого досвіду, тому ідентифікували все сміття, пов’язане з «Космосом 1408» значно швидше, ніж під час аналогічних китайських випробувань 2007 року.
Російські уламки зійшли з орбіти
Усього американські військові ідентифікували 1783 об’єкти, пов’язані з «Космосом 1408». При цьому станом на кінець вересня 1122 з них, тобто дві третини, вже зійшли з орбіти. Лишилося 661, і вони теж поступово падатимуть в атмосферу. Однак розтягнеться це на десятиліття, і останній із них перестане бути небезпечним лише 2033 року.
Відомо також, що інший підрозділ Космічних сил, 19 ескадрилья, щоденно відстежує приблизно 300 тис. зближень космічних апаратів зі сміттям. І 53 тис. із них припадають на уламки, пов’язані з російським випробуванням минулого року.
Особливе занепокоєння викликає ситуація з МКС. Станом на липень було зареєстровано 560 випадків зближення станції з уламками «Космосу 1408». 15 з них визнали достатньо небезпечними для того, аби NASA розпочинала розрахунки маневру ухилення. Однак в реальності орбіту станції довелося змінювати лише раз.
За матеріалами Spacenews.com
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine