Австралія проведе експеримент по вирощуванню рослин на Місяці

Вчені з Квінслендського університету оголосили про намір провести експеримент з вирощування рослин на Місяці. У разі успіху він допоможе закласти важливий камінь у фундамент майбутніх космічних поселень.

Пагін бавовни в герметичному контейнері, розташованому на борту апарата «Чан’е-4», що сів на Місяць. Джерело: CNSA

Експеримент буде здійснений під час приватної місії «Берешит-2», запуск якої запланований на 2025 рік. Вчені вже досягли відповідної домовленості із її організаторами. Для експерименту буде використана герметична капсула, в якій буде знаходитися насіння рослин, системи, які забезпечать їхній полив та постачання поживними речовинами, а також засоби моніторингу для відстеження росту.

Оскільки експеримент перебуває в ранній стадії опрацювання, його автори поки що не визначилися з насінням, яке полетить на Місяць. Одним із ймовірних кандидатів є Tripogon loliiformi (також відома як «воскресальна трава»). Ця рослина відома тим, що навіть після втрати 95% води у своїх тканинах вона все ще залишається живою і може відродитися після настання сприятливих умов.

Нагадаємо, що перший в історії експеримент із вирощування рослин на Місяці був проведений у межах місії «Чан’є-4» у 2019 році. На борту апарата, що сів на зворотному боці супутниці нашої планети, був герметичний контейнер, який призначався для формування замкнутої біосфери. У ньому знаходилися ґрунт, вода, повітря, насіння чотирьох видів рослини, яйця дрозофіли та дріжджові грибки. У результаті камери, що знаходилися всередині контейнера, зафіксували проростання одного з насіння бавовни. Це стало першою в історії нагодою, коли земна рослина проросла на поверхні іншого небесного тіла.

Ви також можете почитати про результати недавнього дослідження, яке показало, що Місяць міг сформуватися набагато швидше, ніж вважалося раніше.

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine