Astroscale представила проєкт нового космічного прибиральника

Компанія Astroscale опублікувала відео, яке демонструє концепт космічного прибиральника ELSA-M (End of Life Services by Astroscale-Multiple). Апарат планується запустити 2025 року.

Згідно із заявою Astroscale, ELSA-M стане першим у світі комерційним космічним буксиром, що володіє можливістю зведення з орбіти безлічі неактивних супутників. Наразі його запуск запланований на 2025 рік.

Першою метою ELSA-M стане несправний супутник OneWeb. Планується, що після запуску буксир зістикується з апаратом (спеціально для цієї мети всі супутники угруповання оснащені магнітними стикувальними пластинами), після чого перемістить його на нижчу орбіту. Далі ELSA-M відстикується від супутника і попрямує до нової мети, а апарат OneWeb через кілька місяців згорить в атмосфері.

Нагадаємо, що 2021 року Astroscale запустила місію ELSA-D, призначену для демонстрації можливостей з орбітального зближення та стикування з іншими супутниками. Після виходу на орбіту, апарат випустив невеликий супутник-мішень і відійшов від нього на кілька сантиметрів. Після цього апарати знову зістикувалися.

Апарат ELSA-D (концепт). Джерело: Astroscale

У січні 2022 року Astroscale провела новий експеримент. Цього разу обидва супутники були розведені на дистанцію в кілька десятків метрів, після чого вони повинні були почати зближення та стикування. Проте операція завершилася невдачею через збій у роботі двигунів основного апарату. Надалі фахівцям Astroscale все ж вдалося відпрацювати операцію зближення, але через невирішені проблеми з двигунами повторне стикування так і не відбулося.

Також нещодавно Astroscale представила свій план щодо продовження терміну служби Hubble. Він передбачає підняття орбіти телескопа за допомогою космічного буксира, що подарує йому, як мінімум, кілька додаткових років життя.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine