Астрономи відкрили «космічну лозу», всипану гігантськими галактиками

Астрономи відкрили у космосі гігантську видовжену структуру, яка отримала назву «космічна лоза». У ній міститься 13 величезних галактик, кожна з яких у майбутньому може стати скупченням. Вчені дослідили, як вони утворилися.

«Космічна лоза»
«Космічна лоза». Джерело: DOI: 10.48550/arxiv.2311.04867

«Космічна лоза»

8 листопада міжнародна команда астрономів повідомила, що відкрила гігантську космічну структуру, що простягнулася на 13 млн світлових років. До її складу входять понад 20 величезних галактик.

Дослідження було виконане за допомогою телескопа James Webb. При цьому цікаво, що червоний зсув для «космічної лози» становить 3,44. Це означає, що ми бачимо її такою, якою вона була лише за кілька сотень мільйонів років після Великого вибуху.

З урахуванням цього гігантські спокійні галактики, які її складають, дуже цікавлять вчених. Вважається, що саме з них утворюються галактичні скупчення. Тож, можливо, ми спостерігаємо за утворенням суперкластера.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Що показали дослідження

Спостереження показують, що «космічна лоза» є надзвичайно довгою та широкою структурою — завдовжки приблизно 13,04 і завширшки 0,65 млн світлових років. Отже, ця структура значно більша за інші компактні групи галактик і протоскупчення, які існували у ті часи, у які ми її спостерігаємо. Для порівняння, діаметр сучасного Чумацького Шляху — 100 тис. св. років.

Загальна вага структури сягає 260 млрд сонячних мас. Дві наймасивніші галактики цієї структури, названі Галактикою A та Галактикою E, є спокійними (швидкість зореутворення нижча за 0,5 маси Сонця на рік) і демонструють морфологію, де переважають балджі. Причина низьких темпів зореутворення у них полягає в тому, що приблизно 500 млн років тому внаслідок активності ядер або злиття у них відбулися спалахи зореутворення, в результаті чого увесь вільний водень «вигорів».

Результати дослідження підтверджують, що масивні спокійні галактики можуть утворюватися у великомасштабних структурах, що зростають. На думку дослідників, цілком можливо, що Галактика E стане найяскравішою кластерною галактикою (BCG), якщо потрапить у ядро кластера пізніше космічного часу.

Підбиваючи підсумки, автори статті пропонують подальше дослідження спокійних скупчень галактик із високим червоним зсувом, що може мати вирішальне значення для покращення нашого розуміння того, як формуються та еволюціонують найбільші структури у Всесвіті.

За матеріалами phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів