Науковці продовжують знаходити так звані «дволикі» білі карлики, хімічний склад різних півкуль яких сильно відрізняється. Нещодавно вони відкрили ще два такі об’єкти.

«Дволикі» білі карлики
Група астрономів та астрофізиків з кількох університетів та наукових центрів США нещодавно повідомила про відкриття кількох білих карликів рідкісного типу. Перші його представники були відкриті тільки пару років тому.
Білі карлики — це надзвичайно компактні й щільні об’єкти, які утворюються після того, як зоря вичерпає майже все своє термоядерне паливо, мине стадію червоного гіганта та скине всі свої зовнішні оболонки.
Зазвичай зовнішні шари білого карлика складаються з водню. Також зустрічаються об’єкти з оболонками з гелію та кисню. Проте два роки тому вчені знайшли вже зовсім незвичну мертву зорю. Одна півкуля в неї з гелію, інша — з водню. При цьому світило повертається до нас то одним боком, то іншим.
Нові відкриття
Раніше науковцям було відомо про два «дволиких» білих карлики. Нове ж дослідження виявило таку саму особливість ще у 5 мертвих зір. Причому про існування двох із них вчені досі не знали. Проте тепер зрозуміло, що подібні дивні об’єкти — рідкісні, але не одиничні.
Також вчені зазначають, що принаймні у чотирьох із семи відомих нині «дволиких» білих карликів присутні надзвичайно сильні магнітні поля. У жодного звичайного представника цього типу об’єктів нічого подібного немає.
Тож астрономи припускають, що це може бути якось пов’язане з «дволикістю» цих зір. Можливо, магнітне поле сильніше біля полюсів і воно розтягує різні гази в протилежні боки.
За матеріалами phys.org