Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики

Науковці продовжують знаходити так звані «дволикі» білі карлики, хімічний склад різних півкуль яких сильно відрізняється. Нещодавно вони відкрили ще два такі об’єкти.

«Дволикий» білий карлик
«Дволикий» білий карлик. Джерело: phys.org

«Дволикі» білі карлики

Група астрономів та астрофізиків з кількох університетів та наукових центрів США нещодавно повідомила про відкриття кількох білих карликів рідкісного типу. Перші його представники були відкриті тільки пару років тому.

Білі карлики — це надзвичайно компактні й щільні об’єкти, які утворюються після того, як зоря вичерпає майже все своє термоядерне паливо, мине стадію червоного гіганта та скине всі свої зовнішні оболонки.

Зазвичай зовнішні шари білого карлика складаються з водню. Також зустрічаються об’єкти з оболонками з гелію та кисню. Проте два роки тому вчені знайшли вже зовсім незвичну мертву зорю. Одна півкуля в неї з гелію, інша — з водню. При цьому світило повертається до нас то одним боком, то іншим.

Нові відкриття

Раніше науковцям було відомо про два «дволиких» білих карлики. Нове ж дослідження виявило таку саму особливість ще у 5 мертвих зір. Причому про існування двох із них вчені досі не знали. Проте тепер зрозуміло, що подібні дивні об’єкти — рідкісні, але не одиничні.

Також вчені зазначають, що принаймні у чотирьох із семи відомих нині «дволиких» білих карликів присутні надзвичайно сильні магнітні поля. У жодного звичайного представника цього типу об’єктів нічого подібного немає.

Тож астрономи припускають, що це може бути якось пов’язане з «дволикістю» цих зір. Можливо, магнітне поле сильніше біля полюсів і воно розтягує різні гази в протилежні боки.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів