Астрономи виявили два гарячі аналоги Землі біля близького помаранчевого карлика

Міжнародна група астрономів повідомила про виявлення двох екзопланет, що обертаються навколо близької зорі, відомої як HD 101581. Знову відкриті світи трохи менші та набагато гарячіші за нашу Землю.

Гаряча екзопланета в уявленні художника. Джерело: NASA, ESA, CSA, R. Crawford (STScI)

Відкриття було зроблено під час аналізу даних, зібраних телескопом TESS. З 2018 року він займається дослідженням близько 200 тисяч найяскравіших зір поблизу Сонця з метою пошуку транзитних екзопланет. За цей час TESS записав на свій рахунок 589 підтверджених світів. Ще понад 7300 поки що мають статус кандидатів.

Тепер цей список доповнився ще двома світами. Вони обертаються навколо зорі HD 101581, що розташована на відстані 42 світлових років від Сонця. Це помаранчевий карлик із радіусом близько 0,63 сонячного і масою близько 0,74 сонячних. Вік зорі оцінюють у 7 млрд років.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №3 2021 (184)

До товару

Найближча до зорі екзопланета, що отримала позначення HD 101581 b, має радіус близько 0,956 земного, а її маса, за розрахунками, не перевищує 3,6 земних. Орбіта пролягає на відстані близько 0,046 а. о. (6,9 млн км) від світила, рівноважна температура поверхні оцінюється в 561 °C.

Друга екзопланета, що отримала позначення HD 101581 c, за розмірами практично ідентична Землі (0,99 земного радіуса), а її верхня межа маси визначена в 4,2 земних. Її орбіта пролягає на відстані 0,057 а. о. (8,5 млн км) від батьківської зорі, а рівноважна температура оцінюється в 474 °C.

За словами дослідників, вони також ідентифікували сигнал, який, імовірно, виходить від третьої екзопланети. Її радіус становить близько 0,98 земного, максимальна маса — 3,6 маси Землі, а орбітальний період — приблизно 7,87 дня. Однак для підтвердження існування цього тіла необхідні додаткові спостереження.

Раніше ми розповідали про те, як астрономи виявили величезний хвіст в екзопланети.

За матеріалами Phys.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів