Астрономи виявили безхмарну екзопланету

Гарячий газовий гігант WASP-96b обертається навколо жовтого карлика, що знаходиться на відстані 980 світлових років від Сонця в сузір’ї Фенікса (його вік оцінюють у 8 млрд років).

Маса екзопланети становить близько половини юпітеріанської, проте її діаметр на 20% перевершує діаметр Юпітера. Подібна «роздутість», найімовірніше, пояснюється близькістю до зорі: планетна орбіта проходить на відстані всього в 0,045 а.о. від центрального світила. Рівноважна температура атмосфери планети становить понад 1000°C.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Екзопланета WASP-96b в уявленні художника. Джерело: Engine Hous

За допомогою 8,2-метрового рефлектора, що входить до складу комплексу Дуже Великого Телескопа (VLT), астрономам вдалося вивчити світло зорі, що пройшло крізь газову оболонку WASP-96b, і виділити його спектр. Проаналізувавши отримані результати, дослідники звернули особливу увагу на «підпис» натрію. Його характеристики відповідають повністю прозорій атмосфері екзопланети, в якій немає хмарного шару.

Стаття про відкриття була опублікована у свіжому випуску журналу Nature. Астрономи планують продовжити вивчення WASP-96b. Під час подальших спостережень вони спробують визначити присутність у ній інших речовин — таких, як водяна пара, вуглекислий і чадний газ.

За матеріалами https://www.nature.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів