Астрономи відчули смак та запах гігантської хмари спирту 

На відстані 10 тисяч світлових років від Землі є величезна хмара спирту. Вона розташована поблизу сузір’я Орла і в 1000 разів перевищує діаметр Сонячної системи. Хмара містить 400 квінтильйонів літрів спирту. Щоб поглинути такий об’єм, кожному потрібно було б споживати 300 тисяч літрів алкоголю щодня впродовж мільярда років. Звучить дуже привабливо, але є дві серйозні перепони: відстань та придатність для споживання.  

Кольорове композиційне зображення Центру Галактики та Стрільця B2, отримане за допомогою ATLASGAL
Кольорове композиційне зображення Центру Галактики та Стрільця B2, отримане за допомогою ATLASGAL

На жаль, хмара Стрілець B2 розташована на відстані 100 квадрильйонів кілометрів. Друга неприємна новина — цей спирт вживати не можна, бо він складається переважно з небезпечного метанолу: на Землі його використовують в антифризі та рідині для вітрового скла. 100 грамів такого напою може позбавити зору, а в більших об’ємах — навіть життя. Крім того, у космічній хмарі протяжністю 488 млрд км присутні 32 хімічні речовини, деякі з яких смертельно небезпечні для людини: чадний газ, синильна кислота та аміак. 

Звичайно, метанол є шкідливим, але його відкриття у міжзоряній хмарі обнадійливе. Ці хмари можуть надати астрономам важливу інформацію про формування світил. Також спирт — це органічна речовина. Баррі Тернер із Національної радіоастрономічної обсерваторії стверджує, що ці спиртові хмари допоможуть нам краще зрозуміти, як життя може розвиватися у Всесвіті. 

Хмара Стрільця B2
Хмара Стрілець B2

Міжзоряна хмара Стрілець В2 була відкрита 1995 року. Але недавні спостереження допомогли відкрити ще один цікавий факт для науки: вчені змогли відтворити її запах та смак. У хмарі присутній етилформіат — складний ефір, який надає аромату малини й, за словами астрономів, пахне ромом. Тому схоже, що ці космічні парфуми можуть мати смак та аромат малинового рому. 

Раніше ми повідомляли про те, як звеселяючий газ може бути ознакою життя на далеких планетах

За матеріалами Physics Astronomy 

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі! 

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine