Астрономи склали карту мікрохвильового випромінювання Чумацького Шляху

Астрономи склали карту поляризації мікрохвильового випромінювання у Чумацькому Шляху, що викликають магнітні поля. Це дозволить точніше вивчати реліктовий мікрохвильовий фон та точкові джерела радіації.

Карта мікрохвильового випромінювання нашої Галактики
Карта мікрохвильового випромінювання нашої Галактики. Джерело: QUIJOTE Collaboration

Нова карта Галактики

Міжнародна група вчених використала колаборацію QUIJOTE для того, аби картографувати поляризацію мікрохвильового фону нашої Галактики. Цей набір інструментів містить два телескопи, кожен діаметром 2,5 м, які розташовані на Канарських островах та працюють у відповідному діапазоні.

Поляризація — це процес вирівнювання електромагнітних коливань у певній площині. Зазвичай вона говорить про певну конфігурацію магнітних полів. У випадку мікрохвильового фону Галактики її продукують усі зорі й усі магнітні поля нашої зоряної системи.

Процес складання цієї карти розпочався ще 2012 року і містив низку ранніх досліджень, зокрема і картографування космічного мікрохвильового фону. І ось, нарешті, вчені опублікували остаточні результати.

Чим важливі ці дослідження?

Головним результатом складання карти Галактики є можливість врахувати при її дослідженні у мікрохвильовому діапазоні всі «нормальні» фактори, які впливають на нього. Завдяки цьому можна дослідити, наприклад, аномальне мікрохвильове випромінювання, виявлене приблизно 25 років тому.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Вважається, що воно виникає, коли дрібні частинки пилу в міжзоряному середовищі орієнтуються певним чином у магнітних полях. Тепер, вивчаючи його, можна значно більше дізнатися про структуру останніх.

«Відфільтрувавши» мікрохвильове випромінювання нашої Галактики, можна більше дізнатися про реліктовий космічний фон. А він, своєю чергою, свідчить про високоенергетичні процеси, які відбувалися на світанку Всесвіту.

Також проведені дослідження дозволили вивчити нещодавно виявлений надлишок мікрохвильового випромінення з центру Чумацького Шляху. Команда підтвердила його існування і припущення про те, що він може бути поляризованим.

Мінливе мікрохвильове випромінювання

Взагалі картина мікрохвильового випромінювання, створена на основі майже 9000 годин спостережень, виявилася досить складною для розуміння. Крім усього перерахованого раніше, на карту потрапили близько 700 точкових джерел, які розташовані як у нашій Галактиці, так і за її межами. Кожне з них породжує мікрохвильове випромінення з унікальними особливостями.

Найголовнішим же висновком дослідження стало те, що поляризоване випромінювання нашої Галактики є надзвичайно мінливим. На нього неодноразово впливали події, які відбувалися у далекому минулому. Та й зараз знаходиться чимало факторів, здатних змінити карту Чумацького Шляху у цій області спектра.

За матеріалами Рhys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів