Астрономи просканували 11 680 зір і не знайшли ознак інопланетян

Вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі використали радіотелескоп для того, аби дослідити 11 680 зір, які раніше досліджував космічний телескоп TESS. Вони дійшли висновку, що ближче, ніж за 360 світлових років, розумних істот із високою ймовірністю немає.

Радіотелескоп Green Bank, який приймав сигнали
Радіотелескоп Green Bank, який приймав сигнали. Джерело: phys.org

Дослідження у радіодіапазоні

Команда вчених під керівництвом Жана-Люка Марго з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі опублікувала результати дослідження 11 680 зір, які розташовані відносно недалеко від Землі. Воно проводилося у межах програми з пошуку інопланетного життя «Are Alone in the Universe?».

Основою для програми слугували дослідження космічного телескопа Transiting Exoplanet Survey Satellite, більш відомого як TESS. Він дозволив виділити чимало об’єктів, які можуть виявитися планетами, а вчені вирішили перевірити, чи не надходить з якоїсь із них радіосигнал.

Для цього вони використали радіотелескоп обсерваторії Green Bank. Дослідження тривали з 2020 по 2023 рік. Вчені вели спостереження на довжині хвиль від 1,15 до 1,73 ГГц.

Що заважає приймати сигнали

Така довжина хвиль була обрана через те, що вона, по суті, являє «вікно», у якому міжзоряний газ та пил практично не поглинають радіохвилі. Тож вчені вирішили, що якщо інопланетяни й намагатимуться посилати сигнали, то це буде робитися саме на цих частотах.

Завдяки цьому вчені змогли просканувати навіть ті системи, які розташовані на достатньо великій відстані від нас. Загалом під час кількох сесій вони змогли зафіксувати понад 37 млн різноманітних сигналів. А далі розпочалося найцікавіше.

Вчені застосували міжнародну мережу науковців-аматорів, аби обробити всі ці сигнали. Адже природних джерел випромінювання у цьому діапазоні чимало. Зокрема, у Сонячній системі таким є Юпітер. Тож варто очікувати, що й інші газові гіганти, а то й землеподібні планети, можуть впливати на результат досліджень.

Інопланетян немає?

Після того, як добровольці обробили сигнали, виявилося, що абсолютно всі вони були природними. Це дозволило вченим зробити висновок, що на відстані у 360 св. років від Землі у жодної зорі з вірогідністю у 98,7 відсотка радіопередавача, сигнали якого ми здатні вловити, немає.

Ця новина може здатися дуже сумною, але насправді вона не означає, що ми — єдині розумні істоти у Всесвіті. Навіть після таких оцінок місця у нашій Галактиці вистачає ще для сотень і тисяч цивілізацій. А можливо, вони навіть перебувають ближче, просто чомусь не надсилають свої сигнали.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine