Астрономи підтвердили «сирітство» шести екзопланет

Обсерваторії Кека не вдалося знайти зорі, які могли б бути рідними для шести планет-сиріт. Про це йдеться в статті, опублікованій командою астрономів із Польщі та Франції на сайті arxiv.org.

Знімки обсерваторії Кека, що демонструють область навколо шести кандидатів у планети-сироти. Джерело: Przemek Mróz et. al.

На сьогодні астрономам вдалося виявити вже щонайменше кілька десятків екзопланет, які, вочевидь, не входять до складу будь-якої зоряної системи. Для позначення таких об’єктів використовують такі терміни, як планети-сироти та планети, що вільно летять.

Вважається, що більша частина планет-сиріт сформувалася у складі зоряних систем і була викинута в міжзоряний простір вже пізніше під час різних гравітаційних пертурбацій, спричинених їхньою взаємодією зі своїм батьківським світилом і сусідніми тілами. Водночас існує точка зору, що частина екзопланет, які вважаються сиротами, насправді не є ними, а в реальності просто перебувають на дуже віддалених орбітах навколо зір.

Щоб перевірити це припущення, польсько-французька команда дослідників скористалася телескопами обсерваторії Кека. Вони зазнімкували область навколо шести кандидатів у планети-сироти. Подальший аналіз знімків не виявив будь-яких зір, навколо яких вони могли б обертатися.

Водночас астрономи не відкидають ймовірність, що планети-сироти все ж можуть обертатися навколо будь-якої зорі. Для остаточного підтвердження знадобляться додаткові спостереження, зокрема і з використанням телескопа JWST. Проте зібрані дані є важливим аргументом на користь того, що в нашій галактиці існує величезна популяція планет, які вільно летять і не входять до складу якихось зоряних систем.

Раніше ми розповідали про те, як астрономи знайшли вулканічний аналог Землі.

За матеріалами https://arxiv.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine

Потенційно небезпечний астероїд у формі арахісу пролетів поруч із Землею
Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета
Перлина в космічному океані: місія JUICE зазнімкувала Землю з відстані в п’ять мільйонів кілометрів
Розсекречені результати радіаційного опромінення всередині капсули Orion
Космічний танок: зіткнення галактик Arp 107 очима James Webb
У ранньому Всесвіті знайшли більше чорних дір, ніж очікували
Вчені знайшли припливно-пульсуючу зорю
Загадкове червоне світіння на Землі потрапило на космічний таймлапс