Астронома-любителя запідозрили в обмані з 8K-відео сонячного затемнення

Фотограф Джейсон Курт опублікував унікальне відео, складене з майже двох тисяч знімків нещодавнього кільцеподібного сонячного затемнення. Це відео представляє небесну подію з неймовірною деталізацією та дивовижними ефектами.

Щоб створити це 8K-відео, Джейсон Курт був змушений придбати дуже дорогий і потужний комп’ютер для обробки такої великої кількості даних. 14 жовтня фотограф відправився на південний схід штату Юта разом із 200-кілограмовим обладнанням, де зробив понад 200 тисяч фотознімків. Але скептики піддали сумнівам його відео.

Як знімалося сонячне затемнення у 8К

Для цього проєкту Курту довелося обробити понад 4 ТБ даних і використати нову 24-ядерну робочу станцію зі 192 гігабайтами оперативної пам’яті. Він наголосив, що такий рівень деталізації для кільцеподібного сонячного затемнення був досягнутий вперше.

Кільцеподібне сонячне затемнення
Кільцеподібне сонячне затемнення. Фото: @frozen.spectrum

Курт використав спеціальний сонячний Hα-телескоп і монохромну камеру, що дозволило зазнімкувати сонячну хромосферу з високою роздільною здатністю. Монохромна камера підвищила чутливість до світла, але кольори потім додавалися штучно під час обробки. Фотограф пояснив, що він мав на меті не просто зняти сонячне затемнення, а й показати хромосферу Сонця та протуберанці у найвищій роздільній здатності.

Телескоп астрофотографа Джейсона Курта
Телескоп астрофотографа Джейсона Курта

Курт додав, що створення відео з такою деталізацією стало великим викликом, але він був упевнений, що це можливо. Він навіть вирішив показати рух поверхні Сонця та сонячних спалахів водночас, що потребувало багатьох експериментів з обладнанням.

Варто зазначити, що астроентузіаст доклав значних зусиль, аби стабілізувати сонячний центр на знімках. Рух Сонця та Місяця потребував постійних корекцій через їхнє зміщення, але фотографу вдалося вирівняти це під час монтажу, щоб зображення було ідеально відцентрованим. Перші результати він виклав на своїй Instagram-сторінці.

Критика автора відео

Незважаючи на титанічну роботу, деякі коментатори спробували визнати це відео фальшивим через візуальну нерухомість Сонця, що здається намальованим. Але Курт наголосив, що на його відео чітко видно рух інших об’єктів на сонячній поверхні. Він також вказав, що завантажив повнорозмірне 8K-відео на YouTube, де рух Сонця більш помітний, але деякі люди продовжують сумніватись у його правдивості.

Місяць закриває Сонце під час фази часткового затемнення
Місяць закриває Сонце під час кільцеподібного затемнення. Фото: @frozen.spectrum

Попри критику, Курт відзначив позитивну реакцію багатьох глядачів і радіє визнанню своєї важкої роботи. Він вважає, що астрофотографія — це важка справа, і ця реакція вказує на те, що його зусилля були витрачені недаремно.

Спершу астрофотограф боровся з конспірологічними теоріями про фальшивість своєї роботи, але потім вирішив не сперечатися зі скептиками, якщо вони не можуть побачити на власні очі явні докази та не зважають на коментарі від інших глядачів.

Раніше ми повідомляли про те, що астрофотограф опублікував епічний 164-мегапіксельний портрет Сонця.

За матеріалами petapixel.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine