Астроном-любитель зробив дивовижне відкриття

Зазвичай гучні відкриття про Всесвіт роблять вчені-астрономи. Але трапляються випадки коли аматорам вдається помітити те, що промайнуло крізь око професіоналів. Недавно астроном-любитель зробив дивовижне наукове відкриття. І навіть не одне. Ентузіаст Френк Ківі використав загальнодоступні дані, щоб виявити 34 нові надхолодні подвійні системи з коричневими карликами, що розташовані неподалік Сонячної системи. Відкриття було зроблене в межах проєкту Backyard Worlds, де групи зацікавлених аматорів у вільний час аналізують дані, зібрані телескопами, щоб знайти ознаки раніше не відкритих об’єктів, наприклад, коричневих карликів.

Коричневий карлик
Коричневий карлик. Ілюстрація: NASA

«У Backyard Worlds взяли участь 150 тисяч волонтерів, серед яких було кілька сотень досвідчених астрономів-любителів, які виконували власні амбітні дослідницькі проєкти», — сказав астроном Аарон Мейснер із NOIRLab NSF, який також є співзасновником Backyard Worlds.

Коричневий карлик — це об’єкт, який за своїми параметрами розміщений між зорею та планетою. Фактично, це мертві світила, у яких не відбувається ядерного синтезу, щоб виробляти тепло, і вони поступово остигають упродовж мільярдів років. До цього відкриття було мало відомо про подвійні системи з коричневими карликами, тому ця знахідка значно збільшила каталог об’єктів, які тепер можна вивчати.

«Ці відкриття були зроблені астрономом-любителем, який власноруч провів титанічну роботу з аналізу астрономічних даних. Сучасні астрономічні архіви мають величезну скарбницю інформації та часто містять потенційні відкриття, які просто чекають, щоб їх помітили. Така робота варта поваги», — прокоментував Аарон Мейснер.

Цей конкретний набір із 34 коричневих карликів був виявлений за даними з NOIRLab Astro Data Archive. Після того як Ківі знайшов ознаки подвійних систем, результати були опубліковані в статті на Arxiv, написаній спільно з професійними астрономами.

Нагадаємо, що раніше NASA попросила допомоги з пошуком марсіанських хмар.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine