Астроном-любитель відкрив реліктову галактику

Італійський астроном-любитель Джузеппе Донателло відкрив раніше невідому ультратьмяну карликову галактику на околицях галактики Андромеда. Вона отримала назву Пегас V.

Нова знахідка італійського астролюбителя

Астрономія залишається однією з небагатьох наук, де непрофесіонали все ще відіграють важливу роль і можуть робити помітні відкриття. Під час спостережень неба любителі астрономії періодично знаходять раніше невідомі астероїди та комети. Також не можна забувати і про астроентузіастів — людей, які переглядають викладені у відкритий доступ дані оглядів неба та знімки, знаходячи на них те, що впустили вчені.

Одним з таких астроентузіастів є Джузеппе Донателло. У минулому йому вже вдалося знайти кілька планетарних туманностей та карликових галактик. Тепер же список його знахідок поповнився ще однією галактикою. Під час вивчення архіву проєкту DESI Legacy Imaging Surveys, Донателло звернув увагу на тьмяну пляму на одному зі знімків. Наступні перевірки, виконані на телескопах обсерваторії Gemini показали, що це раніше невідома карликова галактика на околицях галактики Андромеда. Вона отримала назву Пегас V.

Релікт Великого вибуху

За словами дослідників, Пегас V — справжнє «космічне викопне». Аналіз показав, що вона містить дуже незначну кількість важких елементів, і в ній давно припинилися процеси зореутворення. Це говорить про те, що Пегас V є реліктом, залишеним з часів першого покоління галактик, невдовзі утворених після Великого вибуху.

Згідно з сучасними космологічними моделями, наш Всесвіт повинен рясніти ультратьмяними галактиками, подібними до Пегас V. Проблема в тому, що їх дуже складно виявити за допомогою наявних телескопів, оскільки вони містять надзвичайно мало яскравих зір. Але вчені сподіваються, що в міру введення в дію нових оглядових інструментів, таких як Обсерваторія Віри Рубін, вони зможуть знайти безліч таких галактик. Їхнє вивчення допоможе пролити світло на те, як проходило формування перших зір у Всесвіті.

Ви також можете почитати про те, як телескоп Hubble відкрив «багаторукавну» галактику.

За матеріалами https://www.noirlab.edu

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Темна матерія у нас під ногами: науковці шукатимуть невидиму частину Всесвіту на Землі
Складно сидіти на стільці: екіпаж Crew-8 зізнався про важку адаптацію після 235 днів у космосі
Болід із метеорного потоку Північні Тауриди прикрасив небо над телескопом «Субару»
Фольговий шолом патріотизму: як учителів росії нажахали опроміненням супутниками НАТО
Падіння Starlink: згорілий супутник налякав жителів США
Супутники показали Валенсію до та після катастрофічної повені
SpaceX Cargo Dragon із посиленими двигунами здатний знищити МКС
Спектроскопічні дослідження дозволяють визначити внутрішню будову небесних тіл
Китайський марсохід знайшов докази існування давнього океану
Великий вибух у мініатюрі: астрономи побачили народження чорної діри та нуклеосинтез