Астронавти їстимуть бургери з переробленого пластику

Співробітники стартапу під назвою Beehex активно працюють над способом перетворення пластикових відходів на їстівну біомасу. Для цього вони використовують лабораторно вирощені бактерії, навчені харчуватися пластиком.

Система друку їжі
Система друку їжі буде дуже корисною для астронавтів майбутнього під час колонізації планет

За словами винахідників, уся система створення їжі вміщатиметься у невеликий контейнер. З одного боку збиратимуться подрібнені пластикові відходи, які потім перемістяться у біореактор, що містить специфічні бактерії, здатні переробити сміття на поживну їжу.

«Якщо ви хочете створити м’ясо з пластику на Марсі, то цей контейнер зробить вам його, і ви приготуєте, наприклад, бургери», — розповіли в Beehex.

Фактично бактерії створюють поживну біомасу, з якої можна потім «друкувати» страви, як на звичайному 3D-принтері. Така система буде дуже корисною для астронавтів майбутнього під час колонізації планет як у нашій Сонячній системі, так і далеко за її межами. Співробітники Beehex кажуть, що їхній винахід можна використовувати для вирощування харчових продуктів у глибокому космосі не лише з пластику, а й зі звичайних відходів після приготування.

«Контейнерний» біореактор для друку їжі на 3D-принтері
«Контейнерний» біореактор для друку їжі на 3D-принтері. Фото: interestingengineering.com

«Якщо астронавти вирощуватимуть, наприклад, буряк, то не всі його частини придатні для споживання — коріння та листя викидаються. Але ці відходи також можна зібрати та переробити бактеріями на цілком придатну для споживання їжу», — пояснив контрактор Axios.

За допомогою такого харчового 3D-принтера астронавти могли би виробляти широкий асортимент харчових продуктів, включаючи альтернативні м’ясо, овочі, фрукти, хліб і навіть десерти.

Але до цієї системи є кілька застережень. Незрозуміло, чи буде їжа з пластику безпечною для споживання, а також наскільки смачними будуть продукти з перероблених відходів. Поки у Beehex зазначають одне: бактерії є абсолютно безпечними та не викликають хвороб у людей. Інші аспекти все ще потребують досліджень, адже проєкт перебуває на етапі розробки. Він фінансується Агентством провідних оборонних дослідницьких проєктів (DARPA) — однією з найбільших державних організацій, що займаються інноваціями в США.

Раніше ми повідомляли про те, як астронавти на орбіті приготували найсмачніший космічний фастфуд.

За матеріалами The Interesting Engineering.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine