Астронавти на Місяці фотографуватимуть на камеру Nikon Z9

Компанія Nikon та NASA об’єднали зусилля для підтримки космічної місії NASA Artemis. Японський виробник фотокамер був обраний для розробки універсальної місячної камери HULC (Handheld Universal Lunar Camera). В основі проєкту — флагманська модель Nikon Z9, що призначена стати головною фотокамерою для астронавтів під час майбутньої місії Artemis III на Місяці.

Nikon Z9
HULC (Handheld Universal Lunar Camera)

Фотокамери вже давно стали невіддільною частиною космічних місій. Nikon має довгу історію співпраці з NASA та іншими космічними агенціями, починаючи з місії Apollo 15 у 1971 році — четвертої місії, що доправила людей на Місяць.

Президент і головний виконавчий директор Nikon Inc. Наокі Онозато, висловлює захоплення перед можливістю співпрацювати з NASA у цьому проєкті. Мета компанії — розробити космічну камеру так, щоб вона оптимально працювала в умовах космосу та забезпечувала комфорт для астронавтів під час знімкування.

У зв’язку з екстремальними умовами на Місяці, інженери Nikon співпрацюють із NASA над модифікацією Z9 та HULC. Вони адаптують камеру до значних перепадів температури, космічного та радіаційного випромінювання.

HULC
Астронавтка ЄКА Розмарі Куган тримає HULC у рукавичках скафандра

Nikon підтримує NASA у випробуваннях HULC, включаючи термовакуумні тести та симуляції на Землі. Держак для камери розробляється так, щоб астронавти могли керувати камерою в товстих рукавичках скафандра під час діяльності на поверхні Місяця. Фотокамера буде обладнана спеціальною «термоковдрою», розробленою NASA, щоб захистити від навколишнього середовища. Камери Z9, направлені на Місяць, пройдуть суттєві модифікації, враховуючи вплив космічного середовища на їхню функціональність і якість зображення.

Місія Artemis III буде історичною, адже це перше повернення людей на Місяць після довгих 50 років. У складі екіпажу буде перша астронавтка, яка ступить на поверхню нашого супутника. Астронавти проведуть на Місяці тиждень, здійснивши нові наукові дослідження перш ніж повернутися на Землю.

HULC
Астронавт ESA та фотограф Томас Пескет тестує портативну універсальну місячну камеру HULC

Отже, співпраця між Nikon та NASA виходить за межі простого технічного партнерства, ставлячи перед собою виклик історичної місії, яка може суттєво вплинути на майбутнє всього людства.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA випробувала систему стикування капсули Orion із кораблем Starship.

За матеріалами petapixel.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine