Астронавт робить неймовірне фото з МКС за допомогою саморобного зоряного датчика

Зоряний датчик — це пристрій, який дозволяє відстежувати зорі безвідносно того, як протягом цього часу рухається космічний апарат. Нещодавно астронавт Дон Петтіт випробував на МКС подібний пристрій, який збудував самотужки.

Фото, зроблене за допомогою зоряного датчика
Фото, зроблене за допомогою зоряного датчика. Джерело: www.space.com

Астрофотограф Дон Петтіт

Астронавти — це люди багатьох професій. Вони часто бувають науковцями, інженерами або пілотами. А у випадку з астронавтом NASA Доном Петтітом, ще й астрофотографами.

Петтіт вже втретє перебуває на Міжнародній космічній станції (МКС) і продовжує свою давню традицію — робити неземні фотографії. Його останній знімок, зображення зір і кількох галактик, демонструє не лише візуальну майстерність, але й інженерні навички — він використав власноруч сконструйований інструмент, щоб зробити цю світлину.

На перший погляд, зображення може здаватися досить типовим: ви бачите зорі та кривизну Землі, з виразним помаранчевим сяйвом над поверхнею нашої планети. Але на фото є щось дивне: поверхня Землі розмита, проте сотні, якщо не тисячі світил перебувають в ідеальному фокусі.

За звичайних обставин, на таких фотографіях з довгою витримкою зорі мають бути зображені у вигляді смуг на небі, оскільки МКС рухається зі швидкістю близько 17 500 миль на годину (28 000 км на годину).

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №6 (181) 2020

До товару

Фото з використанням зоряного датчика

Але в цьому і полягає геній Петтіта. Він взяв із собою в космос саморобний зоряний датчик — пристрій, який обертає камеру, щоб компенсувати рух МКС. Це варіація на тему інструменту, який використовують астрофотографи на Землі, щоб робити довгі експозиції світил, коли планета обертається під нічним небом, компенсуючи це обертання, щоб зорі не ставали смугами на зображенні.

«Цей трекер обертається з періодом 90 хв, щоб відповідати швидкості руху МКС. Без цього трекера ви не зможете зробити фотографію довше 1/2 секунди без розмиття зір через швидкість орбітального руху», — написав Петтіт на Reddit.

В результаті виходить неймовірно чітке зображення нічного неба, на якому видно набагато більше світил, ніж це можливо при коротшій експозиції. (Довша експозиція пропускає більше світла або, в цьому випадку, слабкіші зорі).

Інші винаходи Петітта

Це не вперше, коли Петтіт демонструє свої інженерні навички на МКС. У 2008 році він розробив чашку для кави в умовах невагомості, яка стала першим запатентованим винаходом у космосі.

Астронавту набридло пити чай і каву з пакетиків через соломинку, на кшталт «Капрі Сан» — в умовах мікрогравітації неможливо нахилити чашку, щоб вилити рідину, а якщо її потрясти, то вона вихлюпнеться назовні. Але Петтіт виготовив відкритий контейнер зі шматка пластику, який використовує поверхневий натяг, щоб функціонувати подібно до чашки на Землі.

«Це повертає вимір того, як це — бути людиною в цивілізований спосіб», — сказав він у відео на YouTube.

За матеріалами www.space.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів