Астрофотограф зробив дивовижний знімок Полуничного Місяця

Астрофотограф Ендрю Маккарті опублікував нове неймовірне зображення небесного тіла. Цього разу він зазнімкував Полуничний Місяць.

Полуничний Місяць. Джерело: Andrew McCarthy

Щоб зробити знімок, Маккарті використовував два телескопи та дві камери. Роздільна здатність вихідної версії знімка становить 85 мегапікселів. Кольори зображення відповідають тому, що б побачило людське око, але при цьому більш насичені, що дає змогу розглянути різні відтінки на місячній поверхні. Вони відповідають різним типам мінералів.

Що таке Полуничний Місяць?

Полуничний Місяць — це назва першої літньої повні. Вона прийшла до нас від корінних американців. Назва пов’язана з тим, що поява повного Місяця в червні збігалася із сезоном збору полуниці.

Полуничний Місяць. Джерело: Andrew McCarthy

Аналогічні традиційні назви є і в інших повнях. Вони варіюються залежно від регіону. Наприклад, той самий червневий повний Місяць також називають Місяцем Лотоса (у китайців), Місяцем Зеленої Кукурудзи (у черокі) та Холодним Місяцем (у південній півкулі, де в цей час розпал зими).

Існує також поняття Блакитний Місяць. Так говорять про випадки, коли протягом одного місяця можна побачити одразу дві повні. Найближча подібна подія відбудеться вже в серпні цього року.

Це вже далеко не перший видовищний знімок Місяця, створений Ендрю Маккарті. Нещодавно він опублікував зображення, що демонструє транзит МКС над кратером Тихо.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine