Астрофотограф зафіксував, як Міжнародна космічна станція (МКС) перетинає Сонце під час виходу двох астронавтів у відкритий космос для встановлення нових сонячних панелей.
Астрофотографу Тьєррі Лего знадобилося шість годин, щоб виїхати з Франції та дістатись ідеального оглядового майданчика у Нідерландах. Саме там йому вдалося зазнімкувати момент перетину МКС на тлі Сонця, коли астронавти Стів Боуен і Вуді Гобург уже понад годину перебували у відкритому космосі.
Найцікавіше те, що людське око не здатне помітити такий проліт МКС. І річ не у розмірах, а у швидкості — проліт на швидкості 27 тис. км/год на тлі Сонця тривав лише 0,75 секунди. Саме тому кожен кадр, який зняв Лего, був зроблений з витримкою 1/32000 секунди за допомогою камери OM-1, прикріпленої до 200-міліметрового рефрактора CFF з клином Баадера-Гершеля та GPS-тригером Еммануеля Річа. Загалом фотограф зробив 16 зображень, тобто 4 зображення щосекунди.
«Використовуючи зображення Сонця в реальному часі, я оцінив положення основних груп сонячних плям у вертикальному і горизонтальному напрямках. Я порівняв їх із траєкторією МКС через transit-finder.com і спробував розташуватися на відповідній лінії транзиту. МКС пройшла перед трьома групами сонячних плям усього за долю секунди», — прокоментував Лего у Facebook.
Сонячні плями на світлинах Лего здаються крихітними на тлі величезної зорі. Але одна така пляма могла б із легкістю поглинути Землю, проте вона в 300 тис. разів далі, ніж МКС. Фотограф додає, що попри те, що МКС і Сонце здаються близькими, наше світило розташоване на відстані 150 млн км від Землі, в той час як МКС — всього за 550 км на момент знімкування.
Астронавти НАСА Боуен і Гобург виконали всі свої завдання під час встановлення розгорнутої сонячної батареї Міжнародної космічної станції (IROSA), яка збільшить виробництво електроенергії для силового каналу 1А на фермі правого борту станції. Нові панелі мають підвищити живлення станції на 30%.
Раніше ми показували проліт МКС на тлі гігантського протуберанця.
За матеріалами Universe Today.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine