Канал Astropolis опублікував таймлапс, зафільмований астрофотографом Сергієм Хоменком на заході України. На ньому можна побачити красивий літній феномен, відомий під назвою «сріблясті хмари».
Сріблясті хмари являють собою хмари, що світяться, які можна побачити у північній частині небосхилу. Вони з’являються через 1–2 години після заходу Сонця або перед світанком і приваблюють увагу своєю «примарною» структурою та характерним сріблястим кольором, завдяки якому вони й отримали свою назву. А ще це найвищі хмари на Землі. Вони утворюються в мезосфері на висотах 76–85 км.

Відео було зроблене вранці 18 червня в місті Бережани Тернопільської області. На ньому добре помітна зміна форми сріблястих хмар, що відбувається під дією повітряних мас у мезосфері. Ця інформація становить значний інтерес для вчених, бо мезосфера є одним із найбільш маловивчених регіонів земної атмосфери.
Докладніше про те, як утворюються сріблясті хмари та чому їх можна побачити тільки влітку, можна дізнатися з підготовленого нашою редакцією матеріалу.