Космічний стартап AstroForge, що спеціалізується на видобутку корисних копалин з астероїдів, отримав 40 млн доларів від венчурних інвесторів, збільшивши загальний обсяг залучених коштів до 55 млн доларів. Засновники Метт Гіаліч і Хосе Акаїн зазначають, що цей крок може стати початком нового ланцюжка постачання сировини для Землі.
Хоча ідея видобутку на астероїдах здається фантастичною, науковці та підприємці розглядають її дуже серйозно. Проведені дослідження оцінюють економічні перспективи видобутку металів і ресурсів з космічних тіл, а деякі місії вже довели можливість видобутку в малих масштабах.
Наприклад, у 2023 році апарат NASA OSIRIS-REx доставив на Землю зразки з астероїда Бенну, а японський «Хаябуса-2» повернувся з подібною місією у 2020 році. Наразі апарат Psyche летить до металевого астероїда, але його місія не передбачає повернення зразків. Технічні виклики залишаються значними, проте економічні стимули підштовхують до продовження спроб.
Юридичні аспекти також не залишаються поза увагою. У 2015 році Конгрес США ухвалив закон, який дозволяє американським компаніям володіти й продавати ресурси, видобуті з астероїдів, хоча міжнародне право, закріплене у Договорі ООН про космос 1966 року, забороняє привласнення небесних тіл.
AstroForge зіштовхнулася з труднощами під час своєї першої демонстраційної місії у грудні, коли виникли проблеми зі зв’язком з космічними апаратами. Однак компанія планує продовжити свою діяльність: у 2024 році відбудеться друга місія Odin, а на 2025 рік запланована третя місія Vestri, під час якої космічний апарат спробує сісти на навколоземний астероїд.
Раніше ми повідомляли про те, як AstroForge планує добувати платину на астероїдах.
За матеріалами gizmodo.com