Astrobotic замовила Falcon Heavy для своєї третьої місячної місії

Компанія Astrobotic повідомила про те, що використає ракету Falcon Heavy для своєї третьої місячної місії. Її запуск запланований на 2026 рік.

Місячні плани компанії Astrobotic

Astrobotic була заснована 2007 року з метою участі в конкурсі Google Lunar X Prize. Попри скасування змагання, компанія продовжила роботи зі створення місячного апарата. Ці зусилля принесли свої плоди. NASA включила Astrobotic до складу програми CLPS (Commercial Lunar Payload Services). Її основна мета — залучення комерційних фірм до освоєння Місяця.

Иллюстрация лунной миссии Peregrine-1
Peregrine на Місяці (концепт). Джерело: Astrobotic

Наразі Astrobotic має два контракти за програмою CLPS. У межах своєї першої місячної місії вона відправить на Місяць спускальний апарат Peregrine. На його борту розміщуватиметься 24 вантажі. Приблизно половина з них надана NASA, а решта — різними комерційними замовниками. Для місії буде використана нова ракета Vulcan, чий перший політ неодноразово відкладався через різні технічні проблеми. Наразі запуск Peregrine орієнтовно запланований на літо 2023 року.

У межах свого другого контракту за програмою CLPS, Astrobotic висадить на Місяць ровер VIPER. Для цієї місії буде використана ракета Falcon Heavy, її реалізація запланована на 2024 рік.

Нова місія Astrobotic

Третя місячна місія Astrobotic буде реалізовуватися самостійно, поза програмою CLPS. У її межах компанія має намір максимально використовувати можливості Falcon Heavy. Astrobotic планує доставити кілька сотень кілограм корисного навантаження від різних комерційних замовників на південний полюс Місяця, а також розгорнути космічні апарати в навколомісячному просторі. Запуск місії запланований на 2026 рік.

Falcon Heavy от SpaceX
Ракета Falcon Heavy. Джерело: SpaceX

Наразі представники Astrobotic не назвали компанії, які візьмуть участь у її третій місії. Також невідомо, як саме здійснюватиметься доставлення вантажів на південний полюс Місяця — за допомогою платформ Peregrine та Griffin, які вже є в її розпорядженні, або ж якогось іншого апарата.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine