Австралійські вчені проаналізували хімічний склад зразків з астероїда Рюгу та метеорита Мерчисон. Вони визначили ізотопи в органічних сполуках, які називаються поліциклічними ароматичними вуглеводнями, та дійшли висновку, що принаймні частина з них утворилася у міжзоряному середовищі.

Ароматичні вуглеводні в астероїдах та метеоритах
Дослідники вже давно довели, що хімічний склад астероїдів та метеоритів дуже схожий, що свідчить про їхнє спільне походження. Крім того, вони містять схожі органічні сполуки. А нещодавно австралійські вчені встановили, в яких умовах вони утворилися.
Науковці з Центру органічної та ізотопної геохімії Кертіна дослідили зразки з астероїда Рюгу та метеорита Мерчисон. Перші з них були нещодавно привезені японським космічним зондом «Хаябуса-2». Метеорит же упав на Землю в Австралії 1969 року.
Особливо вчених цікавлять органічні молекули, які називаються поліциклічними ароматичними вуглеводнями. Вони складаються з кількох кілець, з’єднаних разом. Ці речовини останнім часом досить часто знаходять у космосі. А тепер стало відомо, за яких умов вони утворюються.
Астероїди утворюються у міжзоряному просторі
Аби з’ясувати, де саме утворилися астероїди й органічні молекули в них, дослідники піддали зразки спектральному та ізотопному аналізам. Вони розраховували, за яких умов мали утворюватися ті чи інші типи атомів, а потім подивилися, які з них присутні у складі молекул.
Найприкметнішим є те, що навіть у межах одного зразка є сильні нерівномірності у складі каменів. Частина зерен, з яких складаються астероїди, явно утворилася у більш прохолодних умовах, ніж вони перебувають зараз.
І «холодніше» — не означає, що вони перебували в той момент далі від Сонця, ніж Земля. Йдеться про те, що вони утворилися десь у міжзоряному просторі, далеко від будь-якого світила. Щоправда, решта молекул явно утворилася вже у значно тепліших умовах.
Це все має величезне значення для нашого розуміння життя у Всесвіті. Судячи з усього, утворення найпростіших органічних моделей можливе взагалі без участі сонячного світла, тож весь він буквально всіяний «цеглинками життя». А ось «визрівають» вони вже там, де формуються схожі на Землю планети.
За матеріалами phys.org
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine