Антигероєм фільму «Індіана Джонс 5» виявився «нацист» із NASA

Шанувальники кіновсесвіту Індіани Джонса напевно в захваті від того, що п’ята частина культової серії вийде на екрани 2023 року. Головного героя, як завжди, зіграє Гаррісон Форд, який у свої 80 років все ще вправно володіє револьвером та батогом. Хоча повна назва фільму все ще приховується, його творці розкрили кілька подробиць про сюжет у новому ексклюзиві від Empire. Один з опублікованих фактів про фільм може нагадати NASA про деякі неприємні питання з історії агентства.

Мадс Міккельсен
Мадс Міккельсен у ролі нациста-лідера NASA Воллера

«Простий факт полягає у тому, що програмою висадки на Місяць керувала купа колишніх нацистів, яких найняли США. Наскільки вони «колишні» — це відкрите питання. І з цим фактом зіткнеться Інді», — прокоментував співавтор фільму Джез Баттерворт в інтерв’ю виданню Empire.

Гаррісон Форд у ролі Індіани Джонса
80-річний Гаррісон Форд у ролі Індіани Джонса у п’ятому фільмі однойменного кіновсесвіту

Дія фільму розгорнеться у 1969 році, у розпал космічних перегонів XX століття. Інді доведеться зіткнутись у боротьбі проти вигаданого харизматичного лідера NASA на ім’я Воллер — колишнього нациста, якого зіграє актор Мадс Міккельсен. Введенням такого антагоніста в «Індіані Джонс 5» автори натякають на справжнього інженера NASA — Вернера фон Брауна, вченого-ракетника, який відіграв вирішальну роль у місіях Apollo та побудові ракети Saturn V. Так, він справді був колишнім нацистом, котрий розробляв сумнозвісні ракети «Фау-2», якими обстрілювали Лондон.

Тривожне минуле

Спадщина NASA та фон Брауна, м’яко кажучи, неоднозначна та викликає суперечки й досі. Вернер фон Браун приєднався до нацистської партії 1937 року, а до 1943-го був майором німецької армії та лідером команди, яка розробляла ракету V-2. Американські військові, бажаючи отримати у свої руки технологію V-2, найняли фон Брауна, який здався їм у 1945 році.

Ракета V-2, запущена в межах операції Backfire. Джерело: Weaponsandwarfare.com

Вернер фон Браун згодом був запрошений працювати з NASA, знання та інженерний талант із ракетобудування якого згодом допомогли США перемогти СРСР у космічних перегонах висадкою людини на Місяць. Але у 1969 році інженер був допитаний німецьким судом за злочини проти людства, адже виявилось, що під час будівництва ракет «Фау-2» використовувалася праця рабів.

Вернер фон Браун
Вернер фон Браун під час роботи в США

Захисники фон Брауна стверджують, що аерокосмічний інженер теж був деякою мірою жертвою нацистського режиму. Але дві правди про його заплямовану спадщину залишаються очевидними: він був більш ніж готовий прийняти людські страждання заради власних амбіцій, а представники США та NASA знали — та приховували — його приналежність до нацистської партії.

Передбачення Вернера фон Брауна

До речі, цікавий факт: у 1953 році Вернер фон Браун передбачив у своїй книзі Mars Project: A Technical Tale, що у майбутньому людина на ім’я Ілон буде відповідальна за висадку на Марс, ба більше — після цього навіть коронує себе «імператором Марса». Маск про це дізнався та ненадовго змінив свій підпис у Twitter, щоб підкреслити правдивість слів фон Брауна.

Підпис Ілона Маска у Twitter
Підпис Ілона Маска у Twitter — «Імператор Марса».

Раніше ми повідомляли про п’ять найкращих фільмів про Місяць.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine