Американські військові запустять робота до одного зі своїх супутників

Американська Агенція провідних дослідницьких проєктів у галузі оборони повідомила, що 2025 року планує провести місію з обслуговування одного з військових супутників, які перебувають на орбіті висотою понад 35 тис. км. Він буде оснащений роботизованою рукою.

Роботизований супутник, який розробляють американські військові
Роботизований супутник, який розробляють американські військові. Джерело: www.defensenews.com

Робот обслуговуватиме військові супутники

Вже у 2025 році робот, створений для обслуговування космічних апаратів, має вирушити назустріч одному з американських військових супутників, який розташований на орбіті висотою 35,4 тис. км. Він має зістикуватися з ним та розмістити на його корпусі новий оптичний сенсор.

Апарату в цьому допоможе роботизована рука, розробниками якої є Агенція провідних оборонних дослідницьких проєктів та Військово-морська дослідницька лабораторія, а також спеціальний адаптер та оптичний датчик, розроблений компанією Katalyst Space Technologies.

Хоча проєкт і здається достатньо простим, насправді для його реалізації знадобиться чимало зусиль. У проєкті бере участь низка державних та приватних організацій. Головною з них є Департамент оборонних інновацій Міністерства оборони США. Саме ця організація останнім часом найбільше опікується військовим космосом.

Хто розробляє апарат

Підготовка до реалізації проєкту розпочалася ще 2022 року. Тоді Департамент оборонних інновацій визначив головним виконавцем робіт зі створення обладнання для обслуговування супутників компанію Motiv Space Systems із Пасадени (штат Каліфорнія). Сама програма називалася «Модульність для космічної системи». У січні 2024-го до розробки приєдналися Katalyst Space.

При цьому сам апарат під назвою Mission Robotics Vehicle (MRV) розроблятиме зовсім інша фірма — SpaceLogistics, яка є дочірньою компанією Northrop Grumman. Що стосується Motiv Space, то вона добре відома як розробник роботів і саме на цій частині проєкту буде зосереджена.

Що стосується Katalyst Space, то її головним завданням буде розробка оптичного датчика, який дозволить апарату надійно орієнтуватися в просторі. Крім того, ця компанія створить адаптер, який забезпечить кріплення пристрою як до носія, так і до цільового супутника.

Щодо ролі Військово-морської дослідницької лабораторії, то там мають зібрати всі ці розрізнені компоненти докупи й перевірити, наскільки робот буде здатний розмістити на супутнику нове обладнання, яке вони розробляють.

Увесь цей проєкт здається надзвичайно громіздким, як у технологічному, так і в організаційному плані. Адже фактично йдеться про те, що повністю комерційний апарат здійснить складні операції з багатотонним військовим супутником, який розташований далеко від Землі.

Проте американські військові вважають, що саме таким буде завтрашній день космічної оборони як у плані можливості удосконалювати космічні апарати прямо на орбіті, так і в плані залучення до цього процесу комерційних компаній.

За матеріалами spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine