Airbus виграв контракт на створення посадкової платформи ExoMars

Компанія Airbus Defence and Space виграла контракт на створення посадкової платформи для місії ExoMars. У її межах на Червону планету буде висаджено марсохід Rosalind Franklin, який займеться пошуками слідів життя.

Посадкова платформа ExoMars (концепт). Джерело: Airbus

Спочатку місія ExoMars була спільним європейсько-російським проєктом. Для доправлення марсохода на Марс передбачалося використати російську ракету-носій і посадкову платформу «Казачок». Запуск місії було призначено на вересень 2022 року.

Повномасштабне вторгнення росії в Україну поставило хрест на цих планах. ESA повністю розірвала співпрацю з країною-агресором і відмовилася від використання всіх російських компонентів, включно з носієм і посадковою платформою.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

28 березня компанія Airbus оголосила, що ESA та Thales Alenia Space (головний підрядник місії), обрали її для створення нової посадкової платформи. Після приземлення вона розгорне трапи, якими Rosalind Franklin з’їде на марсіанську поверхню. Вартість контракту не розкривається.

У проєкті також бере участь NASA. За угодою, укладеною в травні 2024 року, аерокосмічна адміністрація надасть гальмівні двигуни для посадкової платформи, а також радіоізотопні обігрівачі, що містять невелику кількість плутонію-238. Під час його розпаду виділяється тепло, яке буде використане для того, щоб не дати внутрішній начинці ровера замерзнути.

Ровер Rosalind Franklin (концепт). Джерело: ESA

Запуск ExoMars запланований на кінець 2028 року. Через наявність радіоізотопних обігрівачів, він відбудеться з території США (цього вимагає американське законодавство). Пізніше NASA придбає ракету-носій для місії.

Прибуття до Марса відбудеться у 2030 році. Опинившись на поверхні, Rosalind Franklin буде шукати біомаркери, що вказують на існування марсіанського життя в минулому або навіть сьогоденні. Ровер оснащений буром, який дозволить брати проби ґрунту з глибини до двох метрів.

За матеріалами Spacenews

Новини інших медіа
Як досягти Марса та Церери за один політ
James Webb виявив приховану чорну діру в сусідній галактиці
Великий сюрприз: астрономи виявили планету на полярній орбіті навколо пари дивних зір
Танення льодовиків могло спричинити прискорення дрейфу континентів
Зміна траєкторії ракети Falcon 9 «украла» дані космічного експерименту
Зі швидкістю цунамі: піщаний апокаліпсис на Землі помітно навіть із космосу
Космічна скарбниця: Hubble зазнімкував кулясте скупчення
Темна матерія все ж може видавати себе при взаємодії зі світлом
Мільйон градусів: місія Solar Orbiter отримала унікальний портрет Сонця
Чи справді телескоп James Webb може знайти життя у космосі?