Шведському астрофотографу Йорану Странду вдалося отримати на одному знімку не одне, а одразу два рідкісних небесних явища. Науковець із задоволенням сфотографував сріблясті хмари, що розташовані у шарі атмосфери, відомому як мезосфера, і є найвищими за будь-які інші хмари. Водночас під час знімкування біля селища Естерсунд у Швеції Странд помітив нехарактерне для цього сезону північне сяйво, яке він сфотографував разом зі сріблястими хмарами.
Астрофотограф каже, що ніколи не бачив полярного сяйва так рано. «8 серпня — це фактично новий особистий рекорд для мене», — пояснює він.
Отримане дивовижне фото — це панорамне зображення, створене із семи об’єднаних фотографій. Воно було зроблене приблизно о 01:30 за місцевим часом. Для отримання фотографій астрофотограф використовував камеру Nikon Z9 при ISO 1600 та експозиції на 5 — 10 секунд. Додатково Странд використовує дані супутників Aurora для моніторингу активності неба. А спеціальні додатки для прогнозування повідомляли йому про початок та приблизне місцезнаходження полярного сяйва.
Сріблясті хмари вважаються надзвичайно рідкісним типом високих хмар, які іноді можна побачити на нічному небі ясними літніми ночами. За даними Метеорологічного бюро, вони стають видимими приблизно в той самий час, що й найяскравіші зорі, й зазвичай мають блакитний або сріблястий колір.
Раніше ми повідомляли про ТОП-5 дивовижних явищ, які відбуваються лише в космосі.
За матеріалами Petapixel
Тільки цікаві новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine