5 квітня «Хаябуса-2» створить штучний кратер на астероїді Рюгу

Операція зі створення штучного кратера на поверхні астероїда Рюгу (162173 Ryugu) відбудеться 5 квітня. Про це було повідомлено на брифінгу, матеріали якого опубліковані на офіційному сайті місії «Хаябуса-2».

Момент попадання імпактора в астероїд Рюгу в уявленні художника. Джерело: JAXA

Процедура відбуватиметься в такий спосіб — «Хаябуса-2» підійде на відстань 500 м до поверхні астероїда. Після цього від апарата відокремиться пристрій SCI (Small Carry-on Impactor), що є циліндром діаметром 30 см і загальною масою 14 кг. З них 9,5 кг посідає заряд вибухової речовини, 2 кг — на мідний імпактор. Мідь була обрана, тому що це елемент, який рідко зустрічається на астероїдах, його можна буде легко відокремити від інших порід під час наступних аналізів.

Через 40 хвилин після відділення, коли SCI буде на відстані 100-200 м від поверхні астероїда, відбудеться детонація заряду. Вибух спрямує мідний імпактор у поверхню Рюгу. За оцінками вчених, його швидкість у момент удару становитиме близько 2 км/c. Як наслідок, на поверхні утворюється кратер діаметром до 10 м.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал Місяць №2 2024 (191)

До товару

Слід зазначити, що SCI не може похвалитися особливою точністю «стрільби», що становить близько 200 м. Тому імпактор буде націлений на регіон, відомий під позначенням S01. Він розташований на відстані 300 м від місця висадки зонда MASCOT. Це повинно повністю виключити можливість потрапляння імпактора в земний апарат.

Під час вибуху «Хаябуса-2» перебуватиме над протилежною стороною Рюгу, використовуючи його як щит від можливих уламків. Проте, ми зможемо побачити удар. Перш ніж сховатися за астероїдом, основний апарат скине автономну камеру DCAM3, розраховану на 3 години роботи. Вона зафіксує момент потрапляння імпактора і потім передасть отримані зображення зонду «Хаябуса-2». Своєю чергою останній ретранслює їх на Землю.

Карта астероїда Рюгу. Джерело: Phil Stooke

Наступні два тижні після бомбардування «Хаябуса-2» перебуватиме на безпечній позиції далеко від Рюгу. Це необхідно для того, щоб уникнути ризику зіткнення з повільними уламками, які можуть залишитися на орбіті навколо астероїда. Після закінчення цього терміну автоматичний розвідник відновить наукові операції. Він детально дослідить утворений кратер, а потім візьме зразки оголених під час удару порід. Ця процедура запланована на червень.

За матеріалами http://www.planetary.org

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів