21 успішна посадка: SpaceX оновила рекорд багаторазовості

Компанія SpaceX вкотре оновила власний рекорд за кількістю використань першого ступеня ракети Falcon 9. Тепер він становить двадцять один політ.

Знімок із великою витримкою, що демонструє пуск Falcon 9 і момент відділення першого ступеня B1062. Джерело: SpaceX

Йдеться про прискорювач із бортовим номером B1062. Він був уперше використаний у листопаді 2020 року. Здебільшого B1062 виводив у космос партії супутників Starlink, проте на його рахунку також є й дві пілотовані місії — політ Inspiration4 у вересні 2021 року та Axiom-1 у квітні 2022 року. Загалом, за час експлуатації прискорювач відправив у космос понад 500 супутників загальною масою понад 270 тонн.

Рекордний 21-й політ B1062 відбувся 18 травня. Він пройшов за звичайним сценарієм. Ступінь відпрацював ділянку польоту, після чого відокремився і здійснив успішну посадку на баржу в Атлантичному океані. Найближчим часом він буде доставлений на базу SpaceX, після чого його оглянуть і почнуть готувати до нового пуску. Що стосується корисного навантаження у вигляді чергової партії з 23 апаратів Starlink, то вони були виведені на потрібну орбіту.

Баржа зі ступенем B1062 повертається в порт. Джерело: Jerry Pike

Варто зазначити, що спочатку перші ступені Falcon 9 (у модифікації Block 5) були сертифіковані на десять польотів. Відтоді SpaceX кілька разів збільшувала цю планку — спочатку до п’ятнадцяти, а потім і до двадцяти місій. Тепер компанія збирається досягти показника в сорок польотів.

Ви також можете почитати про те, як уламки Crew Dragon впали на фермі.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine