Російський супутник назвали загрозою для американського апарата

Російський супутник «Космос-2576» насправді призначений для знищення інших космічних апаратів, конкретно — американських. Про це заявили представники Космічного командування США.

Орбіти супутників «Космос-2576» и USA 314

«Космос-2576» був запущений 16 травня з території космодрому Плесецьк. Він рухається в тій самій орбітальній площині, що й американський апарат USA 314, який являє собою супутник оптичної розвідки KH-11. Поки що «Космос-2576» перебуває на нижчій орбіті, але він може підняти її висоту, що забезпечить йому зближення з USA 314.

Спочатку експерти, які займаються моніторингом космічного простору, дійшли висновку, що «Космос-2576» являє собою супутник-інспектор. Так називають апарати, призначені для стеження за іншими супутниками. Росія вже неодноразово запускала подібні апарати. Наприклад, «Космос-2558», метою якого став USA 326, або «Космос-2542», що стежив за апаратом USA 245.

Однак у випадку з «Космосом-2576» Космічне командування США заявило, що це не просто інспектор, а повноцінна протикосмічна зброя. Ймовірно, вона здатна атакувати інші супутники на низькій навколоземній орбіті. Американські спецслужби очікували на запуск «Космосу-2576» і вже поділилися з союзником своєю оцінкою ситуації.

Ситуація з «Космосом-2576» відбувається на тлі заяв американської сторони про намір росії розгорнути в космосі ядерну зброю, призначену для знищення супутників. Поки що вона не введена в дію, але Пентагон вельми серйозно розглядає ситуацію, що склалася, яка оцінюється як значна загроза національній безпеці.

Нагадаємо, що нещодавно Росія наклала вето на резолюцію про заборону ядерної зброї в космосі.

За матеріалами Reuters

Телескоп James Webb розгадує таємницю народження Крабоподібної туманності
Початок кінця: Hubble зазнімкував молекулярну хмару
Астронавти побачили політ Starliner на тлі полярного сяйва
Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу