​​Rocket Lab показала відео тренування з ловлі першої ступені ракети Electron

Влітку минулого року компанія Rocket Lab оголосила про намір повторно використовувати першу ступінь носія Electron. У перспективі це дозволить збільшити частоту запусків і знизити витрати на створення нових ракет.

Оскільки суха маса першої ступені становить близько 1 тонни, компанія вирішила зробити ставку на парашути та систему повітряного захоплення. Після відділення та входження в щільні шари атмосфери, ступінь випустить парашут, а далі у справу вступить вертоліт, оснащений спеціальним повітряним захопленням. Його екіпаж повинен буде підхопити першу ступінь, що спускається на парашуті, та доставити її на посадковий майданчик, де її згодом підготують до нового запуску.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Під час стартів, що відбулися в грудні 2019 р., січні 2020 р., інженери Rocket Lab провели перші експерименти з управління ступенями Electron (поки без використання парашутів). Вони виявилися успішними — ступені без проблем витримали вхід в атмосферу та зберегли керованість. До моменту удару по поверхні океану, їх швидкість зменшилася з 7000 до 900 км/ч.

Після цього Rocket Lab провела випробування, покликане продемонструвати можливість повітряного захоплення ступені. В його рамках тестовий зразок був скинутий вертольотом. Після розкриття парашута, його успішно підхопив інший вертоліт на висоті близько 1,5 км. Нещодавно компанія опублікувала видовищний відеозапис цього тесту.

Зараз інженери Rocket Lab готуються до наступної фази випробувань. Тепер вони спробують використати парашути, щоб м’яко приводнити першу ступінь до океану (без повітряного захоплення). Далі фахівці компанії виловлять ступінь й оцінять можливість її повторного використання. На цей момент місія запланована на кінець 2020 р.

За матеріалами: https://www.rocketlabusa.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів