Перший «космічний буксир» вирушив на орбіту

9 жовтня з космодрому Байконур відбувся пуск ракети «Протон-М», яка доставила в космос розгінний блок «Бриз-М» із супутниками Eutelsat 5, West B і MEV-1. Найближчими годинами «Бриз-М» завершить маневри, необхідні для того, щоб вивести корисне навантаження на задані орбіти. Після цього апарати відокремляться від нього.

Попри те, що MEV-1 у цій місії є попутним навантаженням, саме до нього прикута основна увага фахівців. Річ у тім, що він є першим в історії апаратом, призначеним для продовження терміну служби старих супутників.

MEV-1 розробили фахівці компанії Orbital ATK (яка нині є частиною концерну Northrop Grumman). За наявними функціями його можна порівняти з «космічним буксиром»: він призначений для стикування з геостаціонарними супутниками й утримання їх на заданій позиції.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Після відокремлення від розгінного блоку 2326-кілограмовий апарат попрямує до своєї мети — супутника Intelsat 901, запущеного 2001 року, який на цей момент майже вичерпав бортові запаси палива. Найближчим часом інженери компанії Intelsat переведуть його на орбіту поховання. Це необхідно для того, щоб виключити ризик для інших геостаціонарних супутників на випадок, якщо під час зближення з «буксиром» щось піде не так.

MEV (концепт). Джерело: Orbital ATK

Після того, як MEV-1 зістикується з ціллю, інженери проведуть серію випробувань, які мають продемонструвати, що він здатний утримувати Intelsat 901 на заданій позиції. У разі успіху «космічний буксир» переведе його на нову орбіту, на якій той зможе відновити роботу. Згідно з умовами контракту, апарат утримуватиме супутник протягом 5 років. Після завершення цього терміну MEV-1 поверне його на орбіту поховання.

Надалі MEV-1 може бути використаний для продовження терміну експлуатації якогось іншого супутника. За твердженнями конструкторів, він у змозі зістикуватися з 80% наявних геостаціонарних апаратів. «Космічний буксир» розрахований на 15 років роботи.

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів