З’явилися нові дивовижні знімки туманності Вуаль

У науковців є можливість розглянути окремі деталі туманності завдяки новим знімкам, отриманим з Європейської південної обсерваторії. Також нові світлини дадуть змогу насолодитися всім любителям космічних пейзажів.

Туманність вуаль
Туманність вуаль. Джерело: Miguel Claro

Астрофотограф зазнімкував туманність Вуаль

Астрофотограф Мігель Кларо нещодавно опублікував новий дивовижний знімок туманності Вуаль. Вона є залишком наднової й досі приховує чимало таємниць. Але завдяки новому зображенню в ній можна розгледіти окремі деталі.

Мігель Кларо — професійний фотограф, автор і популяризатор науки, що живе в Лісабоні (Португалія). Він створює неймовірні знімки нічного неба. Як фотокореспондент Європейської південної обсерваторії, член організації The World At Night і офіційний астрофотограф заповідника Dark Sky Alqueva, він спеціалізується на астрономічних «небесних пейзажах», що пов’язують Землю і нічне небо.

Що можна побачити на фотозображенні

Туманність Вуаль, також відома як Петля Лебедя, утворилася внаслідок вибуху наднової близько 10 000 років тому в однойменному сузір’ї на відстані приблизно 1400 світлових років від Землі. Ця світла цятка на небі була відкрита астрономом Вільямом Гершелем 5 вересня 1784 року.

Вибух, внаслідок якого утворилася Петля Лебедя, викинув речовину в космос, створивши сплутані нитки іонізованого газу, що світиться. Картину цієї події ми спостерігаємо і сьогодні. Нині туманність Вуаль має розмір близько 70 світлових років у поперечнику і продовжує розширюватися. Як видно із Землі, міжзоряне утворення займає приблизно шість діаметрів повного Місяця в нічному небі.

На цьому зображенні червонуваті відтінки створюються водневим газом, а синьо-зеленуваті відтінки — кисневим газом. Приголомшлива сцена глибокого космосу також охоплює туманність Відьмина мітла (NGC 6960), в якій виблискує яскрава зоря 52 Лебедя. Також на ній можна помітити Трикутну туманність Флемінга (NGC 6979) і NGC 6974 — велику темну нитку на північному краю Петлі Лебедя.

За матеріалами www.space.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine