Звіряти годинники пропонують за допомогою космічних променів

Вчені пропонують використовувати космічні промені, щоб синхронізувати годинники по всьому світу. Кожна космічна частинка породжує в атмосфері дощ із мюонів, які розлітаються вусібіч, зберігаючи індивідуальні характеристики зіткнення.

Вчені пропонують звіряти годинники за космічними променями
Вчені пропонують звіряти годинники за космічними променями. Джерело: Space.com

Вчені пропонують звіряти годинники за космосом

Професор Токійського університету Хіроюкі Танака пропонує використовувати для синхронізації годинників по всій планеті космічні промені. Ці високоенергетичні заряджені частинки під час потрапляння в атмосферу Землі стикаються з атомами повітря та вибивають із них мюони. Відбувається це зазвичай на висоті 15 км.

Ці мюони зустрічаються з іншими атомами та вибивають подібні частинки з них. Утворюється своєрідний дощ, який розповсюджується на великій площі. При цьому характеристики частинок несуть у собі унікальний відбиток події, яка їх породила, навіть якщо вони досягли поверхні у тисячах кілометрів одна від одної й від місця зустрічі променя з атмосферою.

На думку Танаки, саме цей механізм у майбутньому допоможе звіряти годинники по всій планеті. При цьому так можна синхронізувати найточніші пристрої для вимірювання часу. А висока проникна здатність мюонів означає, що це можна буде робити не лише в середині будівель, а й глибоко під землею.

Як звіряти час і не боятися хакерських атак

Усі, хто займається вимірюванням часу, стикаються з двома основними задачами. Перша полягає у точності його вимірювання впродовж тривалого часу. Звичайні механічні або електронні годинники навіть протягом року дають велике відхилення. Однак із цим чудово справляються атомні пристрої.

Друга задача — синхронізація годинників по всій земній кулі, щоб час на них відповідав поясному. Зараз вона покладена на супутники, наприклад, GPS. Однак апарати, як показали недавні дії росії, цілком можуть бути зламані недоброзичливцями. Запропонована Танакою схема хоч і здається трохи незрозумілою, але в цілому справді може захистити час від усіляких негараздів.

За матеріалами www.universetoday.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine