Звідки приходять космічні промені

Космічні промені — спільна назва для купи різноманітних частинок, що з високою швидкістю залітають в атмосферу нашої планети з далекого космосу. Нещодавно науковці знайшли джерела деяких із найбільш енергійних частинок.

Високоенергетичні частинки
Високоенергетичні частинки. Джерело: phys.org

Космічні промені та їхні джерела

Ще у 1912 році вчені виявили, що верхні шари атмосфери нашої планети бомбардуються величезною кількістю частинок, що летять, здається нізвідки. Електрони, протони, альфа-частинки, нейтрино — усі разом їх називають космічними променями.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2023 (189)

До товару

За роки, що минули відтоді, вчені дізналися про походження космічних променів надзвичайно багато і визначили джерела більшості з них. Однак що може породжувати деякі з найбільш енергійних з них досі лишається загадкою. І саме її спробували з’ясувати автори нового дослідження.

Петаелектронвольтні частинки

Крім типу, частинки космічних променів характеризуються своєю енергією, яка вимірюється в електронвольтах (еВ) та похідних від них одиницях вимірювання. При цьому в більшості випадків йдеться про МеВ, ГеВ та ТеВ, а інколи трапляються і ПеВ. І саме з ними найбільше проблем.

Трапляються вони вкрай рідко, можливо, одна на кілька місяців, однак науковці не дуже впевнені, які астрономічні об’єкти можуть їх породжувати. Один такий вдалося ідентифікувати у висотній обсерваторії, але тільки у рентгенівському спектрі, а його ще якось треба зіставити з видимим діапазоном.

Але дослідникам це все ж вдалося. Джерелом виявилася пульсарна вітрова туманність — хмара пилу, що постійно бомбардується частинками, що летять від нейтронної зорі. Однак вчені розуміють, що це — лише початок пошуку і решта джерел петаелектронвольтних частинок може бути зовсім іншою.

За матеріалами phys.org

Новини інших медіа
У NASA спостерігатимуть за європейською капсулою під час повернення на Землю
Розпочалося полювання на «абажури» з темної матерії
Година різниці. Скільки триває найдовший день року в містах України? СПИСОК
Створена найточніша в історії симуляція злиття нейтронних зір у чорну діру
Зіткнення галактик-близнюків утворило моторошний погляд Космічної Сови
Коли настане літнє сонцестояння у 2025 році?
Чорна діра в центрі Чумацького Шляху обертається з максимальною швидкістю
Китайські супутники влаштували загадкову зустріч на геостаціонарній орбіті
Рівень кисню в атмосфері Землі пов’язаний з інтенсивністю магнітного поля
Зорі та лазери: Gemini North  влаштував шоу в небі над Гаваями (фото)