Космічні промені можуть руйнувати міжзоряні об’єкти

На сьогодні нам відомі два міжзоряні об’єкти, які пролетіли крізь Сонячну систему. Першим став Оумуамуа (1I/ʻOumuamua). Його точна природа досі є предметом суперечок, але, згідно з найпоширенішою думкою, він містить певну кількість азотного чи водневого льоду. Другим «міжзоряним візитером» стала комета Борисова (2I/Borisov). Втім, учені вважають, що насправді таких об’єктів набагато більше — просто ми наразі не в змозі їх виявити.

Викид газу з поверхні `Оумуамуа в уяві художника. Джерело: ESA

Вважається, що міжзоряні об’єкти були викинуті зі своїх зоряних систем багато мільйонів або навіть мільярдів років тому і відтоді подорожують Чумацьким Шляхом. Однак результати недавнього дослідження німецьких астрономів можуть змінити наші уявлення про час існування таких тіл.

Вчені оцінили вплив космічних променів і міжзоряного газу на різні типи льоду, з яких можуть складатися міжзоряні об’єкти. Дослідження показало, що вони здатні призводити до поступової ерозії цих тіл, помітно зменшуючи час їхнього існування. Наприклад, якщо вік Оумуамуа становить 500 млн років і цей об’єкт справді складається з азотного льоду, то розміри початкового тіла становили від 10 до 50 км. Нагадаємо, що на момент візиту в Сонячну систему його розміри оцінювалися приблизно у 230×35×35 м. За словами астрономів, у майбутньому вони планують продовжити свої дослідження, щоб детальніше оцінити вплив усіх факторів міжзоряного середовища на крижані тіла.

За матеріалами: https://phys.org