Протягом останніх 20 років віра населення у те, що інопланетяни відвідували Землю, постійно зростає. І з погляду деяких вчених, це вкрай недобре, адже підвищує інфантилізм людей та їхню схильність до антиурядових змов.
Кількість тих, хто вірить в інопланетян, зростає
Нещодавно у журнал Proceedings of the International Astronomical Union була прийнята до публікації стаття дослідника Тоні Міллігана, присвячена досить незвичній темі — впливу віри в те, що інопланетяни відвідували Землю на соціальні й політичні процеси у суспільстві.
Упродовж останніх кількох десятиліть кількість людей у західних країнах, які вірять, що інопланетяни відвідували Землю, збільшується. Тільки у Великій Британії 7% опитаних стверджують, що бачили НЛО. У США ж у період з 1996 по 2022 рік частина тих, хто вірить, що розумні істоти з інших світів залітали до нас, збільшилася з 20 до 34%. При цьому четверть населення вірить, що самі бачили НЛО.
І конкретно Мілліган у всьому цьому не бачить нічого позитивного. Він згадує, що жодними доказами існування інопланетян сучасна наука не володіє. І тому збільшення кількості людей, які в них вірять, — це соціальна проблема.
Чому віра в інопланетян — це погано?
На думку автора дослідження, у вірі в інопланетян погано те, що вона посилює недовіру громадян до еліт і уряду. На перший погляд, це жодним чином не пов’язано, але насправді у те, що уряд США приховує існування інопланетян, вірить аж 68% опитаних американців. Це набагато більше, ніж тих, хто просто вірить у їхнє існування.
Тобто в цьому випадку проявляється ірраціональний страх, що уряд приховує щось важливе. Відповідно, формується суспільний запит на розкриття навіть того, чого немає. І політики змушені на нього реагувати. Свого часу розкрити секретні матеріали щодо НЛО обіцяли своїм виборцям Джиммі Картер, Гіларі Клінтон та Дональд Трамп. А адміністрація Джо Байдена навіть робить у цьому напрямку практичні кроки.
Зараз головним рушієм цієї теми в американській політиці є лідер демократів у сенаті Чак Шумер. Саме він за підтримки колег-республіканців зробив так, що звіт Міністерства оборони за 2023 рік щодо неідентифікованих повітряних явищ став публічним. Проте напругу це не зняло.
Небезпека
На думку Міллігана, основну небезпеку становить бажання громадян дізнатися правду про інопланетян за будь-яку ціну. Бо всі сміялися із закликів штурмувати Зону 51, де нібито зберігаються рештки прибульців, а потім натовп узяв, та і захопив Капітолій.
Ідеї відвідування Землі інопланетянами розповсюджуються занадто бурхливо і неконтрольовано, й це створює ідеальні умови для поширення псевдонаукових концепцій. Це ускладнює популяризацію справжніх наукових досліджень інопланетного життя, адже канали про вигадані візити інопланетян мають мільйони глядачів, а сайт NASA відвідують лише тисячі.
І до висвітлення «таємних знань корінних народів» вакханалія з розповідями про стародавніх прибульців жодного відношення не має. Найбільша мережа дослідників вірувань автохтонних народів фінансується саме NASA, але про неї мало хто чув.
Зате всі чули міфи про інопланетян, що допомагали корінним мешканцям Центральної Америки будувати піраміди. А вони ж ні на яких реальних дослідженнях не ґрунтуються. Їхній корінь — фантазії європейців минулого століття, які намагалися уявити, як «дикуни» могли створити такі грандіозні споруди.
За матеріалами phys.org