Зразки зі зворотного боку Місяця прибудуть на Землю 25 червня

Китайська місія «Чан’е-6» готується залишити місячну орбіту та вирушити у подорож до Землі. Очікується, що 25 червня капсула зі зразками, зібраними на зворотному боці нашого супутника здійснить посадку на території регіону Внутрішня Монголія в Китаї.

Місія «Чанье-6»
Місія «Чан’е-6». Джерело: www.scmp.com

«Чан’е-6» готується до подорожі додому

Китайська безпілотна місія «Чан’е-6» наразі перебуває на місячній орбіті, але невдовзі має почати процес сходу з неї та польоту до Землі. Понад 200 китайських науковців, пов’язаних із дослідженням нашого супутника, провели конференцію, присвячену очікуванням від прибуття нових зразків із Місяця.

«Чан’е-6» стартувала із Землі 3 травня цього року. Протягом місяця вона наближалася до своєї мети, а потім кружляла над супутником Землі. Нарешті, 3 червня від неї відділився посадковий модуль, який попрямував до басейну Південний полюс — Ейткен. Там він узяв проби ґрунту, провів низку досліджень і вже 5 червня повернувся на орбіту, де й зістикувався з основним модулем.

Очікується, що на Землю зібрані зразки повернуться 25 червня. Капсула з ними має приземлитися у попередньо визначеному регіоні провінції Внутрішня Монголія. Там її підберуть вчені, доправлять до лабораторії й відкриють.

Про що зможуть розповісти зразки зі зворотного боку Місяця

Місію «Чан’е-6» насамперед розглядають як успіх Піднебесної. Причому говорять про це як самі китайці, так і ті, хто їх не дуже любить. Адже зразки з Місяця наочно демонструють, наскільки насправді країна близька до висадки туди людини. Хоча до цього ще мають бути місії «Чан’е-7» та «Чан’е-8».

Насправді на них чекають науковці з багатьох країн. Доказом тому стане підтримка з боку європейської станції космічного стеження Maspalomas. Вона розташована на Канарських островах і відслідковуватиме апарат до самої посадки 25 червня.

Науковці з інших країн також уже мають угоду з китайцями щодо дослідження зібраних зразків. Вони розраховують дізнатися, чому дві півкулі Місяця так відрізняються одна від одної і як це пов’язане з гігантськими зіткненнями, які він пережив на світанку своєї історії.

За матеріалами www.space.com