Зоряний перепис: астрономи підрахували кількість зір і коричневих карликів в околицях Сонця

Міжнародна команда астрономів підрахувала кількість зір і коричневих карликів, розташованих по сусідству з Сонцем. Стаття з результатами «перепису» була опублікована в недавньому випуску видання The Astrophysical Journal.

Коричневі карлики в уявленні художника. Джерело: William Pendrill

Щоб виконати це завдання, дослідники скористалися результатами спостережень низки телескопів, включно з обсерваторією Gaia. Також вони використовували дані, зібрані астроентузіастами в межах проєкту цивільної науки Backyard Worlds. Його метою є пошук тьмяних об’єктів (головним чином, коричневих карликів), розташованих по сусідству із Сонцем.

Загалом під час «перепису» астрономам вдалося виділити 3600 індивідуальних об’єктів, розташованих у радіусі 20 парсек (65 світлових років) від Сонця. Аналіз показав, що відношення числа зір до кількості коричневих карликів становить 4:1, а середня маса одного об’єкта — 0,41 маси Сонця.

За словами дослідників, ці дані мають допомогти краще зрозуміти, як саме розподілені об’єкти в нашій частині галактики і яке співвідношення між їхніми масами. Варто зазначити, що до вибірки, найімовірніше, не потрапило кілька сотень найхолодніших і тьмяних коричневих карликів, які поки що залишаються поза увагою астрономів.

Раніше ми розповідали про інше важливе відкриття, пов’язане з коричневими карликами. Астрономи з’ясували, що пари таких об’єктів досить швидко розпадаються, після чого вони проводять решту свого життя на самоті.

За матеріалами https://science.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine