Знайдена «пі-Земля»

У недавньому випуску журналу The Astronomical Journal була опублікована стаття, в якій розповідається про відкриття землеподібної екзопланети K2-315b, що обертається навколо маломасивного червоного карлика. На перший погляд, рутинна знахідка привернула увагу публіки завдяки значенню орбітального періоду об’єкта: він збігається з першими трьома знаками числа π.

K2-315b в уявленні художника. Джерело: NASA Ames/JPL-Caltech/T. Pyle, Christine Daniloff, MIT

Відкриття було зроблено в результаті аналізу фотометричних даних, зібраних космічним телескопом Kepler, і згодом підтверджено наземними обсерваторіями. K2-315b розташована на відстані 186 світлових років від Сонячної системи та за розмірами порівнянна з нашою планетою — її радіус становить 0,95 земного. Астрономам поки невідома маса цього тіла, але припускають, що воно має кам’янисту природу. Екзопланета робить один оберт навколо батьківської зорі за 3,1443 дня.

Втім, попри схожі розміри, K2-315b складно назвати двійником Землі. Розрахунки показують, що рівноважна температура її денного боку становить 180°C, тому вона навряд чи є сприятливим місцем для життя. Так чи інакше, астрономи все одно мають намір продовжити спостереження екзопланети. Якщо у неї є атмосфера, її зможуть вивчити телескопи наступного покоління.

За матеріалами https://phys.org/