Злетний модуль «Чан’е-5» успішно зістикувався з орбітальним зондом

3 грудня злетний модуль місії «Чан’е-5» успішно стартував з місячної поверхні. Через два дні він зістикувався з орбітальним зондом. Ця подія стала першим в історії стикування двох безпілотних апаратів на орбіті навколо іншого небесного тіла.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Потім злетний модуль перевантажив контейнер із зібраними зразками місячної речовини на орбітальний зонд. Його помістили в посадкову капсулу, здатну витримати вхід в атмосферу Землі. Наприкінці процедури модуль був відстрілений. Варто відзначити, що китайське телебачення показало кадри всіх операцій – стикування, перевантаження і відділення злетного модуля. Також були опубліковані нові фотографії, зроблені посадковим ступенем «Чан’е-5» на Місяці. Зокрема, вони демонструють прапор КНР, встановлений автоматичним апаратом.

Протягом наступних кількох днів зонд «Чан’е-5» перебуватиме на селеноцентричній орбіті, а далі вирушить у зворотню подорож на Землю. На відстані 5 тисяч км від нашої планети посадкова капсула відокремиться від основного космічного апарату, увійде в атмосферу і приземлиться в автономному регіоні Внутрішня Монголія. Очікується, що це відбудеться 15-16 грудня.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів