На представленому зображенні, отриманому телескопом Hubble видно розсип світил, що водять до складу розсіяного скупчення NGC 330, розташованого на відстані 180 тисяч світлових років від Чумацького Шляху в галактиці Мала Магелланова Хмара.


Розсіяні скупчення складаються з кількох сотень або тисяч світил, утворених із однієї гігантської молекулярної хмари. Вони мають приблизно однаковий вік і хімічний склад, але з’єднані між собою відносно слабкими гравітаційними силами. Через це в процесі обертання навколо галактичного центру завдяки взаємодії з іншими об’єктами такі скупчення поступово розпадаються і їхні зірки стають частиною нормального населення Галактики.
Фото телескопа Hubble демонструє не тільки скупчення, але й деякі технічні особливості роботи цього інструмента. Якщо придивитися, можна побачити, що зірки на картинці оточені своєрідними «хрестиками» — так званими дифракційними променями. Це характерний оптичний ефект, що часто спостерігається на зображеннях, отриманих телескопами-рефлекторами. Він виникає через дифракцію світлового потоку на розтяжках, що підтримують вторинне дзеркало.
За матеріалами: https://esahubble.org