Жага космосу. Як революція в космічній галузі відкрила перед нами майбутнє, сповнене безмежних можливостей (огляд книги)

Звідки ми? Хто ми? Куди ми йдемо? Вічні питання, на які немає відповіді. Але вони спонукають нас до пошуку. Спонукають іти світ за очі — можливо, там, за обрієм, є якісь підказки.

Роберт Зубрін. Жага космосу – Bookchief, 2021. – 432 с.

Книга Роберта Зубріна нагадує, що мандри за обрій водять нас по колу. За визначенням. Бо обрій — це лінія, яку ми бачимо внаслідок того, що опускаємо очі до землі, замість дивитися вгору. А Жага Космосу кличе нас у той простір, де обрію нема як такого, а є лише незбагненна безкінечність, що простягається на всі боки.

За фахом Роберт Зубрін — космічний інженер, а отже, він дуже добре знає, що відбувається в цій царині зараз, що нам під силу зробити вже в найближчій перспективі, а що ми, найімовірніше, зможемо через десятки й сотні років. І це — не вільний політ фантазії. Це прогнози інженера та науковця. Щоправда, надзвичайно пристрасного інженера та науковця.

Це науково-популярна книга, але вона не менш захоплива, ніж найкраща фантастика, бо все, що описує автор, відбувається просто поруч із нами — треба лише роззирнутися навкруги.  Зубрін констатує, що настав час народження нового людства — у світ виходить homo cosmicus (людина космічна).

Ця книжка — запрошення до всіх землян узяти участь у найцікавішому проекті в історії людства. Або, якщо не взяти участь особисто, то хоч би не проґавити — хоч би зацікавлено вдивлятися, як це роблять інші, й уболівати за наших нових колумбів…

Зубрін переконує, що експансія в космос — не просто наше право, не просто сміливий проект невгамовних душ, а наш прямий обов’язок перед самим життям. Справа в тому, що Земля до появи перших організмів була геть не пристосована до життя, яким ми його знаємо нині. Не було ґрунту, щоб росли рослини… не було навіть вільного кисню для дихання — він був увесь зв’язаний у вигляді оксидів. Щоб його вивільнити, знадобився складний і довгий біохімічний процес. Те, що ми бачимо навкруги нині — результат терраформування… результат того, що саме життя поступово переоблаштувало планету таким чином, щоб тут з’явилися ми — істоти, здатні рушити проєкт далі. Тобто, ймовірно, космосу чомусь було конче потрібно оживити той камінь, який ми тепер називаємо Землею. То чи не є нашим прямим обов’язком здійснювати подальшу експансію за межі цієї крихітної блакитної кульки, долаючи безодню… наповнюючи безодню собою? Звісно, якщо тільки ми чомусь любимо цей світ і своє плинне життя в ньому…

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Старт SpaceX Crew-9 вчергове перенесли на пізнішу дату
Чи може міжзоряний квантовий зв’язок залучити Землю або розв’язати парадокс Фермі?
10 мільярдів градусів: новий японський телескоп розкрив таємниці загиблої зорі
Туристична капсула Neptune піднялась на висоту 30 км під час випробування
Астрономи знайшли галактику, яка втратила свій «хвіст»
Другий пояс Койпера? Сонячна система може бути набагато більшою, ніж ми думали
Потенційно небезпечний астероїд у формі арахісу пролетів поруч із Землею
Довжиною в 140 Чумацьких Шляхів: знайдено найбільший джет чорної діри
Новий метод дозволив знайти сотні залишків наднових
Нова космічна програма Індії: повернення місячного ґрунту, місія до Венери та багаторазова ракета