Завершено збирання бічних прискорювачів SLS

Фахівці космічного центру ім. Кеннеді успішно завершили складання двох 54-метрових бічних твердопаливних прискорювачів ракети SLS. Їх планують залучити у місії Artemis I.

Бічні прискорювачі SLS. Джерело: NASA

Бічні прискорювачі забезпечуватимуть 80% тяги у момент запуску носія. Вони створені на базі аналогічних прискорювачів, які застосовувалися у програмі Space Shuttle. Основна відмінність між ними полягає в кількості сегментів: при запусках «космічних кораблів» їх використовувалося чотири, тоді як у нового носія їхня кількість дорівнює п’яти. Це дозволить збільшити загальний імпульс, який повідомляють прискорювачі, на 25%. Інша відмінність полягає у відсутності багаторазовості. У системі Space Shuttle бічні прискорювачі після відділення здійснювали спуск на парашутах в океан, підбиралися спеціальними кораблями та готувалися до нового запуску. У випадку SLS вони повторно не використовуватимуться.

Далі інженери почнуть установку на прискорювачі електрообладнання та піроболтів, а потім розпочнуть їхні перевірки. Після того, як до центру Кеннеді доставлять перший ступінь SLS, вони будуть інтегровані в єдину зв’язку всередині Будівлі вертикального збирання.

Щодо першого ступеня нового носія, то зараз його готують до повторного прожигу, який імітує орбітальний запуск. Спочатку він був намічений на кінець лютого, але через проблеми з одним із клапанів, тест перенесли на 18 березня.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії