Завершено будівництво європейського мисливця за екзопланетами

Інженери з Бернського університету завершили складання космічного телескопа CHEOPS (CHaracterising ExOPlanets Satellite). Тепер інструмент буде відправлено в Мадрид, де його встановлять на космічну платформу, створену місцевою філією Airbus Defense and Space.

CHEOPS був побудований на замовлення ESA. Телескоп шукатиме екзопланети біля найближчих до Сонячної системи яскравих зір, а також використовуватиметься для спостереження й уточнення характеристик уже відомих світів.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

CHEOPS шукатиме екзопланети за допомогою транзитного методу. Апарат має розміри 1,5 на 1,5 на 1,5 м, його вага становить 58 кг. Діаметр дзеркала телескопа становить 32 см. Це не так вже й багато порівняно з аналогами, на кшталт знаменитого Kepler (діаметр дзеркала 1,4 м). Але річ у тім, що за класифікацією ESA місія CHEOPS належить до категорії S (скорочено від small). Це означає, що її бюджет не перевищує 50 мільйонів євро. 30 мільйонів від цієї суми було виділено Швейцарією. Попри на відносно скромний бюджет місії, можливостей інструменту все одно буде достатньо для вивчення екзопланет, маси яких лежать у діапазоні від маси Землі до маси Нептуна.

Після того, як повністю зібраний телескоп пройде низку тестів, його переправлять на космодром Куру у Французькій Гвіані. Звідти він буде запущений російською ракетою «Союз». Вона виведе телескоп на сонячно-синхронну орбіту висотою 800 км. Запуск CHEOPS заплановано на кінець цього року. Очікується, що європейський мисливець за екзопланетами зможе пропрацювати щонайменше 3,5 року.

Новини інших медіа
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зірок та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів
Астронавт Дон Петтіт повернеться на Землю у день свого 70-річчя
Телескоп Hubble відстежує мандрівний магнетар невідомого походження
У серці Чумацького Шляху таємничі нитки керують життям Галактики 
Вчені нарешті знайшли газ та пил, яких не вистачало у Всесвіті