Запуск ракети New Glenn скасували з технічних причин

13 січня компанія Blue Origin зробила першу спробу запуску своєї важкої ракети New Glenn. Однак передстартовий відлік довелося перервати через технічні проблеми.

Ракета New Glenn на стартовому майданчику. Джерело: Blue Origin

Ракета New Glenn розроблялася Blue Origin з початку 2010-х років. Вона здатна вивести на низьку навколоземну орбіту до 45 тонн корисного навантаження. Її перший ступінь є багаторазовим і після відділення від ракети має сідати на баржу в океані.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Дата запуску New Glenn кілька разів переносилася через технічні проблеми та невідповідні погодні умови. У підсумку перша спроба відправити ракету в космос відбулася 13 січня. Однак передстартовий відлік так і не було доведено до кінця і Blue Origin довелося перервати процедуру запуску. Пізніше компанія повідомила, що це було зроблено через необхідність усунення неполадки в підсистемі, яку було не можна усунути до кінця стартового вікна.

У Blue Origin не конкретизували причини проблем, але, за неофіційними даними, запуск скасували через утворення льоду в одному з вентиляційних трубопроводів, якими газ під тиском відводився від ракети. Було зроблено кілька спроб його розтопити, але вони так і не мали успіху.

Поки що компанія не повідомила, коли буде зроблена наступна спроба запуску New Glenn. Найімовірніше, вона відбудеться не раніше, ніж через 48 годин, що пов’язано з необхідністю поповнити запаси палива на стартовому комплексі.

Однак є й інші чинники. За прогнозами синоптиків, найближчими днями погода в Атлантиці, де розташована баржа, на яку має сісти перший ступінь ракети, почне погіршуватися. Нарешті, поточне вікно для запуску New Glenn закінчиться 16 січня. З огляду на все це цілком можливо, що наступна спроба запуску ракети буде зроблена вже в другій половині січня.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів